صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
مطالب علمی و غیر علمی!!!!!
** -- پرنس های تیزهوش --**
معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۹

مطمئنا از مدت‌ها پیش مسوولان بخش تفریحات و سرگرمی سونی با مشاهده‌ی آمار فروش مناسب نینتندو Wii به اندیشه‌ی وارد شدن به عرصه‌ی حسگرهای حرکتی افتادند. حالا که مدت زمانی است از عرضه‌ی حسگر حرکتی موو گذشته، بخش تفریحات و سرگرمی سونی باید هر چه بیشتر از این حسگر حمایت کند.

به تازگی سونی اعلام کرده است که در آینده‌ی نزدیک، 50 بازی را روانه‌ی بازار خواهد کرد که از پلی‌استیشن موو بعنوان کنترلر استاندارد پشتیبانی خواهند کرد. از بازی‌هایی که در شبکه‌ی پلی‌استیشن عرضه می‌شوند مانند Tumble تا به‌روزرسان‌های عنوان‌های بزرگ و پرطرفدار مانند باران شدید.‌
البته سونی قول داده برای حمایت هر چه بیش‌تر از هوادارانش که پاسخ خوبی به عرضه‌ی موو داده‌اند، تعداد بازی‌ها را تا جایی که می‌تواند افزایش دهد. فهرست بازی‌هایی را که در سال 2011 به بازار می‌آیند، در ادامه مشاهده می‌کنید:

echochrome II
Dead Space Extraction
de Blob 2
Dungeon Defenders
Dungeon Hunter: Alliance
PlayStation Move Heroes
Killzone 3
LittleBigPlanet 2
Michael Jackson: The Experience
Modern Combat: Domination
No More Heroes: Heroes Paradise
SOCOM 4
Sorcery
Top Darts
Under Siege
Virtua Tennis 4
Yoostar 2
Zumba Fitness

PlayStation Motion Controller MOVE
 سازنده: Sony Computer Entertainment نسل: نسل هفتم بازی‌های رایانه‌ای
 پلت‌فرم: PS3
 تاریخ عرضه: عرضه شد
معین خسروپناه یکشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۸


بر اساس گزارش یک منبع ناشناس به Eurogamer ، مایکروسافت بر روی یک آبدیت فریمور برای افزایش دقت کینکت (Kinect) کار می کند.
در حال حاضر سنسور عمیق کینکت دارای روزلیشن 320x240 است. اما به گفته همان منبع ناشناس ، اگر دقت کینکت به روزلیشن 640x480 ارتقاع بیابد این حسگر توانایی تشخیص حرکت و چرخش انگشتان هر دو دست را دارد.

در اوایل سال جاری تصور می شد کینکت توانایی تشخیص زبان را دارد. اما از سوی مایکروسافت اعلام شد : " Kinect ـی که در تعطیلات عرضه خواهد شد قابلیت تشخیص زبان و صدا را نخواهد داشت. "

مایکروسافت هنوز چیزی در این باره اعلام نکرده است ، اما انتظار می رود در آینده شاهد این افزایش دقت باشیم. این افزایش دقت تنها شامل کینکت نمی شود ، بلکه نینتندو با عرضه Wii MotionPlus قصد تقویت ریموت کنسول خود را دارد. و سونی نیز اعلام کرده است که با یک آبدیت فریمور توانایی افزایش دقت PlayStation Move را دارا می باشد
معین خسروپناه یکشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۸

همان‌طور که اکثرا مطلع هستید مسوولان شرکت الکترونیک‌آرتز و استودیوهای بازی‌سازی بایوویر در جریان نمایشگاه گیمزکام آلمان امسال، خبر از پایان انحصار مجموعه بازی‌های اثرجرمی دادند و این عنوان دیگر یک بازی انحصاری برای پلت‌فرم‌های مایکروسافت، یعنی ایکس‌باکس360 و رایانه‌های شخصی بشمار نمی‌رود.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قسمت دوم از مجموعه بازی‌های اثرجرمی در روز هجدم ژانویه‌ی سال آینده‌ی میلادی، دقیقا یک سال پس از انتشار نسخه‌ی ایکس‌باکس360 در اختیار بازی‌کننده‌های کنسول پلی‌استیشن3 در منطقه‌ی آمریکا شمالی قرار خواهد گرفت. بازی‌کننده‌های اروپایی نیز می‌توانند در روز بیست‌ویکم ژانویه نسبت به تهیه‌ی این محصول اقدام نمایند.

و حالا در حالی که کمتر از یک ماه تا انتشار قسمت دوم از مجموعه بازی‌های اثر جرمی بر روی کنسول پلی‌استیشن3 باقی مانده است، مسوولان استودیوهای بازی‌سازی بایوویر تایید کرده‌اند که در ساخت این عنوان از موتور پایه‌ی اثرجرمی3 استفاده شده است و این یعنی کیفیت نسخه‌ی پلی‌استیشن3 به مراتب بالاتر از نسخه‌ی اصلی یا همان ایکس‌باکس360 و رایانه‌های شخصی خواهد بود.

جسی هیستون، تهیه‌کننده نسخه‌ی پلی‌استیشن3 اثرجرمی2 در گفتگو با پادکست ویژه‌ی استودیوهای بازی‌سازی بایوویر ضمن تایید این موضوع تصریح کرد پروژه‌ی ساخت بازی وارد مرحله‌ی گلد شده است و هم‌اکنون بازی مراحل تکثیر خود را پشت‌سر می‌گذارد و بزودی جهت فروش تحویل فروشگاه‌های بازی‌های رایانه‌ای و ویدویی خواهد شد. وی هم‌چنین قول داد بازی‌کننده‌ها شاهد تفاوت‌های اساسی در مبحث گرافیک نسخه‌ی پلی‌استیشن3 در مقایسه با نسخه‌ی ایکس‌باکس360 باشند.

- Mass Effect 2 Demo سازنده: Bioware
 ناشر: EA
 سبک: اکشن سوم‌شخص/ نقش‌آفرینی
 پلت‌فرم: PC - Xbox360 - PS3
 تاریخ انتشار: 1 دی 1389

- Mass Effect 2 سازنده: Bioware
 ناشر: EA
 سبک: اکشن سوم‌شخص/ نقش‌آفرینی
 پلت‌فرم: PC - Xbox360 - PS3
 تاریخ انتشار: 28 دی 1389

- Mass Effect 3 سازنده: BioWare
 ناشر: EA
 سبک: احتمالا اکشن نقش‌آفرینی سوم‌شخص
 پلت‌فرم: PC - Xbox360 - PS3
 تاریخ انتشار: دی ماه 1390

معین خسروپناه جمعه ۱۳۸۹/۰۹/۲۶

حکایت 
مار را چگونه بايد نوشت؟
روستايي بود دور افتاده كه مردم ساده دل و بي سوادي در آن سكونت داشتند. مردي
شياد از ساده لوحي آنان استفاده كرده و بر آنان به نوعي حكومت مي كرد. برحسب
اتفاق گذر يك معلم به آن روستا افتاد و متوجه دغلكاري هاي شياد شد و او را
نصيحت كرد كه از اغفال مردم دست بردارد و گرنه او را رسوا مي كند. اما مرد شياد
نپذيرفت. بعد از اتمام حجت٬ معلم با مردم روستا از فريبكاري هاي شياد سخن گفت و
نسبت به حقه هاي او هشدار داد. بعد از كلي مشاجره بين معلم و شياد قرار بر اين
شد كه فردا در ميدان روستا معلم و مرد شياد مسابقه بدهند تا معلوم شود كداميك
باسواد و كداميك بي سواد هستند. در روز موعود همه مردم روستا در ميدان ده گرد
آمده بودند تا ببينند آخر كار، چه مي شود.
شياد به معلم گفت: بنويس مار   
معلم نوشت: مارنوبت شياد كه رسيد شكل مار را روي خاك كشيد.
و به مردم گفت: شما خود قضاوت كنيد كداميك از اينها مار است؟
مردم كه سواد نداشتند متوجه نوشته مار نشدند اما همه شكل مار را شناختند و به
جان معلم افتادند تا مي توانستند او را كتك زدند و از روستا بيرون راندند.

 شرح حكايت : 
اگر مي خواهيم بر ديگران تأثير بگذاريم يا آنها را با خود همراه كنيم.

بهتر است با زبان، رويكرد و نگرش خود آنها، با آنها سخن گفته و رفتار كنيم.

هميشه نميتوانيم با اصول و چارچوب فكري خود ديگران را مديريت كنيم.

بايد افكار و مقاصد خود را به زبان فرهنگ، نگرش، اعتقادات، آداب و رسوم و پيشينه آنان ترجمه كرد و به آنها داد.

معین خسروپناه جمعه ۱۳۸۹/۰۹/۲۶
قبل از اینکه به پایین صفحه بروید و عکس های این خانم را ببینید، لحظه ای در ذهن خود مجسم کنید که این خانم چه هیکلی می تونه داشته باشه؟ پر از چین و چروک و چربی های اضافه؟ ...
. تصور کردید؟
پایین بروید ...
.
 

  


همون چیزی نبود که فکرش رو می کردید؟
بلند قدترین زن با اندام متناسب در هلند زندگی می کند. او 2 متر و 20 سانتیمتر قد و 160 کیلوگرم وزن دارد.
خیلی جالبه نه؟ حالا هممون دیگه می دونیم که اضافه وزن نداریم! من هم اینو می دونستم! فقط یکم قدمون کوتاهه

معین خسروپناه جمعه ۱۳۸۹/۰۹/۲۶
http://pix2pix.org/my_unzip/122997194324.jpg
معین خسروپناه جمعه ۱۳۸۹/۰۹/۲۶


2.jpg


3.jpg

تصاویر ساخت بزرگترین جام شراب دنیا در لبنان بود.1.jpg

معین خسروپناه جمعه ۱۳۸۹/۰۹/۲۶
گروهي از سياره شناسان «ام. آي. تي» يک سياره خارج از منظومه شمسي را کشف کردند که اولين سياره اي است که اتمسفري غني از کربن دارد.

به گزارش مهر، اين سياره غول پيکر عجيب که WASP-12b نام دارد جرمي حدود 1.4 برابر جرم سياره مشتري داشته و در فاصله حدود هزار و 200 سال نوري از زمين فاصله دارد.

WASP-12b اولين سياره خارج از منظومه شمسي است که اتمسفر غني از کربن دارد. نتايج اين بررسي ها نشان مي دهد سيارات خاکي که اتمسفري غني از کربن دارند احتمالا سطحي پوشيده از الماس و گرافيت هستند.

اين محققان در اين خصوص اظهار داشتند:«در بيشتر سيارات اکسيژن به ميزان فراواني يافت مي شود. اين اکسيژن اجازه مي‌دهد که در سطح سيارات خاکي سنگ هايي چون کوارتز و گازهايي مثل دي اکسيد کربن حضور داشته باشند. زماني که ميزان کربن بيشتر از اکسيژن شود سنگهايي مثل الماس و گرافيت ايجاد مي شوند که از کربن خالص تشکيل شده اند و گازهايي چون متان بيشترند».

اين محققان از تلسکوپ فضايي اسپيتزر براي اندازه گيري نور سياره WASP-12b زماني که از پشت ستاره خود عبور مي‌کرد استفاده کردند.

نتايج اين تحقيقات منجر به کشف ترکيبات شيميايي اتمسفر اين سياره شد. اين دانشمندان پس از اين مطالعات دريافتند که اتمسفر WASP-12b پوشيده از گاز متان است. 

اين در حالي است که تنها در روي زمين مي توان متان را رديابي کرد. چرا که به طور کلي اين گاز نمي تواند در دماي بسيار بالايي که اين سياره دارد وجود داشته باشد و به همين علت سياره شناسان «ام. آي. تي» پس از کشف متان در اتمسفر اين سياره بسيار شگفت زده شدند.

به گفته اين دانشمندان هر چند کربن عنصر کليدي براي ايجاد حيات است اما WASP-12b به اندازه کافي براي پذيرايي از اشکال مختلف حيات سرد نيست.

اين سياره به حدي به ستاره خود نزديک است که يکسال آن تنها در مدت 26 ساعت طي مي شود. دماي طول روز در اين سياره به حدود 2 هزار و 500 درجه سانتيگراد مي رسد و بنابراين دومين سياره گرمي است که تا کنون اندازه گيري شده است.

WASP-12b همچنين دومين سياره بسيار بزرگ تاکنون شناخته شده است. به طوريکه اين سياره بيش از 80 درصد بزرگتر از مشتري است.

سال گذشته يک کنسرسيوم انگليسي به نام «جستجوي وايد انگل براي سيارات» اين سياره را کشف کردند.

معین خسروپناه جمعه ۱۳۸۹/۰۹/۲۶
مخترع ايراني موفق به طراحي و ساخت دستگاه كنترل بخاري از راه دور را با هدف كاهش مصرف انرژي شد.

به گزارش ايسنا، مصطفي احمدي، مبتكر اين سيستم اظهار داشت: اين دستگاه از طريق ريموت كنترل قادر است مشعل هاي صنعتي، موتورخانه هاي مدارس، بخاري هاي صنعتي و خانگي را روشن و خاموش كند.

وي با بيان اينكه دستگاه كنترل بخاري از راه دور براساس امواج راديويي كار مي كند، خاطرنشان كرد: اين دستگاه مي تواند شعله بخاري گازي را از طريق تلفن همراه و اينترنت نيز كنترل كند.

اين مخترع با بيان اينكه گيرنده و فرستنده اين دستگاه با امواج 40 هزار مگاهرتز كار مي كند، تصريح كرد: اين دستگاه در كاهش مصرف انرژي نقش بسزايي دارد و با توجه به موضوع هدفمندي يارانه ها كاربرد دستگاه كنترل بخاري از راه دور در صنايع بسيار زياد است.

معین خسروپناه جمعه ۱۳۸۹/۰۹/۲۶
اگه می خواهید اسمتان را به خط میخی باستان ببینید به این آدرس بروید :http://www.iranview.ir/pars.aspx

معین خسروپناه جمعه ۱۳۸۹/۰۹/۲۶
شعبه ی دوم ابن وبلاگ تاسیس شد به آدر س :http://tizkooshan.mihanblog.com/

لطفاآ به این وبلاگ سر بزنید

معین خسروپناه جمعه ۱۳۸۹/۰۹/۲۶
دانش  - معمولا پس از بارش باران در ساعت‌های اولیه صبح یا پایان روز، می‌توان کمان شش‌رنگ رنگین‌کمان را در آسمان دید. واقعیت اینجاست که هرجا ریزقطرات باران وجود داشته باشد، پدیده رنگین‌کمان تشکیل می‌شود.

اگر از نزدیکی آبشارها، آب‌فشان‌ها، فواره‌ها و حتی آب‌پاش‌ها عبور می‌کنید، می‌توانید در زاویه مناسب نسبت به پرتوهای خورشید و قطرات آب، بخشی از رنگین‌کمان را دید. رنگین‌کمان واقعی، حلقه‌ای مجازی (یعنی وجود خارجی ندارد و ناظر آن را تصور می‌کند) به شعاع 42درجه است که مرکز آن، نقطه مقابل خورشید در آسمان است و لبه آن از شش‌رنگ بنفش، آبی‌، سبز، زرد، نارنجی و قرمز تشکیل شده است. روی زمین به ندرت می‌توان بیشتر از 180 درجه از رنگین‌کمان را دید، چرا که سطح زمین نیمه پایینی را می‌پوشاند و فقط در کنار پرتگاه‌هاست که می‌توان رنگین‌کمان را به شکل واقعی‌تر مشاهده کرد.


برای مشاهده عکس بزرگ، اینجا را کلیک کنید. 

معین خسروپناه پنجشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۵
ورزش > فوتبال جهان  - این نمونه توپی است که در اولین دوره جام جهانی از آن استفاده می‌شد. اولین دوره جام جهانی فوتبال سال 1930 در اروگوئه برگزار شد.

توپ

دانش > پزشکی  - پزشکان آلمانی مردی مبتلا به سرطان خون و ویروس اچ.آی.وی را با سلول‌های بنیادی ویژه‌ای درمان کردند که به نظر می‌رسد نسبت به اچ.آی.وی مقاومند. پزشکان مدعی هستند که هیچ اثری از اچ.آی.وی در بدن او نیست!

بیماری ایدز چندین دهه می‌شود که انسان را گرفتار خود کرده است. تلاش‌های فراوان اما بی‌نتیجه برای درمان این بیماری، ایدز را به بن‌بستی در پزشکی تبدیل کرده؛ اما این هفته در برلین،‌ داستان تازه‌ای در جریان است که شاید امید تازه‌ای برای درمان این بیماری ترسناک باشد.

ایدزبه گزارش پاپ‌ساینس، پزشکان برلین مردی آلوده به ویروس اچ.آی.وی و مبتلا به سرطان خون را با پیوند سلول‌های بنیادی درمان کرده‌اند. این یافته غیرمنتظره،‌ درهای جدیدی را برای مطالعه بیشتر در درمان ایدز گشوده و البته خوش‌بینی فراوانی را به همراه آورده است.

این مرد که با عنوان بیمار برلین شناخته می شود، یک شهروند آمریکایی ساکن در برلین است که در سال 2007/ 1386 برای درمان سرطان خون،‌ پیوند سلول‌های بنیادی دریافت کرد. قبل از این پیوند،‌ تحت شیمی‌درمانی و پرتوافکنی، بسیاری از سلول‌های سیستم ایمنی بدنش از بین رفته بود. همچنین برای این که بدنش سلول‌های بنیادی پیوندی را پس نزند،‌ به او داروهای سرکوب سیستم ایمنی هم داده شد.

اما این سلول‌های بنیادی، تفاوتی عمده با سایر سلول‌های بنیادی داشتند. یک جهش ژنی که تنها در یک درصد قفقاز‌های شمال و غرب اروپا دیده شده است، باعث می‌شود که سلول‌های CD4  فاقد گیرنده CCR5 باشند. به گفته محققین، وجود این گیرنده برای آلوده شدن سلول‌های CD4  سیستم ایمنی به ویروس اچ.آی.وی ضروری است. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که این جهش ژنی را در سلول‌های بدن خود دارند، کم و بیش در برابر ابتلا به ایدز مقاومند.

حالا این سلول‌های بنیادی ضد اچ.آی.وی به بدن بیمار برلین راه یافته و در آن‌جا تکثیر شده‌اند. در همان زمان پیوند، سلول‌های   CD4 میزبان که در شیمی‌درمانی یا پرتوافکنی نابود نشده بودند،‌ کاملا ناپدید شدند. بعد از گذشت 38 ماه، پزشکان نمی‌توانستند اثری از آلودگی به اچ.آی.وی در بدن این فرد پیدا کنند. به عبارت دیگر، همه آزمایش‌ها حاکی از آن بودند که او درمان شده است.

این فرد درمان شده و درمان او امید تازه‌ای را به وجود آورده است. به علاوه به احتمال زیاد راه‌های تازه‌ای را برای جلوگیری از گسترش ایدز در بدن مبتلایان به این بیماری به دنبال خواهد داشت. حالا می‌توان گفت شاید در آینده نزدیک به کمک ژن‌درمانی یا پیوند سلول‌های بنیادی بتوان ایدز را درمان کرد،‌ مهم‌تر از همه این که بیماری ایدز دیگر لقب غیرقابل درمان را با خود نمی‌کشد.


معین خسروپناه پنجشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۵
خواب خوب، انسان را زیباتر می‌کند


دانش  - پژوهشگران سوئدی ثابت کرده‌اند این باور دیرینه که خواب خوب انسان را زیباتر می‌کند، صحت دارد. به این ترتیب کسانی که برای مدتی طولانی بی‌خوابی می کشند، کمتر جذاب و سالم به نظر می‌رسند.

به گزارش بی‌بی‌سی، پژوهشگران سوئدی در تحقیقات خود، از چهره داوطلبان دو بار عکس گرفتند؛ یک بار بعد از 8 ساعت خواب مستمر و یک بار بعد از 31 ساعت بی خوابی. آنها سپس از افرادی دیگر خواستند که عکس‌ها را ببینند و نظرشان را بگویند. مشاهده‌گران بدون اطلاع قبلی از تفاوت زمان عکس‌برداری به این نتیجه رسیدند که در عکس‌های گرفته‌شده بعد از بی‌خوابی، دواطلبان کمتر جذاب به نظر می‌رسند.

شرح عکس بالا: تصویر سمت راست پس از 31 ساعت بی‌خوابی گرفته شده و تصویر سمت چپ بعد از 8 ساعت خواب خوب.

«خواب زیبایی» عبارتی است که به طور سنتی در غرب شناخته شده است، اما به گفته پژوهشگران بنیاد کارولینسکا در استکهلم این باور قدیمی فاقد شواهد علمی بود.

گروه تحقیقانی از مشاهده‌گران آموزش ندیده خواست که عکس 23 مرد و زن جوان را بعد از یک شب خواب خوب، بررسی کنند و بعد با عکس‌هایی که بعد از بی‌خوابی آنها گرفته شده، مقایسه کنند. همه عکس‌ها بر اساس معیار معینی گرفته شدند: فاصله افراد تا دوربین یکسان بود، پوستشان از هر نوع لوازم آرایش پاک بود و همه آنها با حالت صورت مشابه جلوی دوربین قرار گرفتند.

طبق گزارش پژوهشگران سوئدی که در «نشریه پزشکی بریتانیا» به چاپ رسیده، آثار خستگی و عدم شادابی در چهره افرادی که با بی‌خوابی طولانی‌مدت مواجه می‌شوند، به وضوح قابل مشاهده است.

به گفته پژوهشگران، این یافته جدید در امور پزشکی بسیار مفید واقع خواهد شد و به پزشکان کمک می‌کند تا سریع‌تر به علائم بیماری در مریضان خود پی ببرند.

دکتر درک یان‌دیک، استاد خواب و فیزیولوژی در مرکز پژوهش خواب در بریتانیا می‌گوید: «تاثیر بی‌خوابی از آن‌چه عکس‌ها نشان می‌دهند بسیار بیشتر است. عکس‌ها در طول روز گرفته شده‌اند، وقتی‌که ساعت درونی بدن ما مشخص می‌کند که زمان بیداری است. تصورش را بکنید که چهره این افراد در طول شب یا ساعات اولیه صبح که ساعت درونی‌شان حکم می‌کند بخوابند چطور است!»

معین خسروپناه پنجشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۵
توپی که زمین را جارو می‌زند


دانش > فناوری  - مخترعی آلمانی با الهام از گرده گل‌ها، توپ بازی و روبات جاروبرقی، جاروبرقی کروی‌شکلی طراحی کرده که نه‌تنها به‌طور خودکار به جمع‌آوری گردوخاک می‌پردازد، که نسبت به ضربات پای افراد خانه مقاوم است. 

مهر نوشت:

روبات‌های جاروبرقی رومبا روبات‌هایی زحمت‌کش و دوست‌داشتنی هستند، اما وقتی که حوصله‌شان را نداشته باشید، نسبت به ضربه‌ای که با پا به آنها وارد می‌کنید، واکنشی نشان نمی‌دهند. اما به گزارش پاپ‌ساینس، یک طراح آلمانی روبات جاروبرقی هوشمندی ابداع کرده که کاملا به توپ شباهت دارد و نامش نیز داست‌بال به‌معنی «توپ گردوخاک» است.

این جاروبرقی توپی شکل را که با الهام از توپ بازی همسترها و با شبیه‌سازی شکل گرده گیاهان ساخته شده، می‌توان برای تمیزکردن کف خانه به هر سویی هدایت کرد و یا در صورتی که از آن خسته شدید، کافی است با پا ضربه‌ای محکم به آن بزنید تا غلطیده و به گوشه‌ای برود.

این روبات با تغییر دادن وزن درونی خود می‌تواند بر روی زمین غلطیده و در هر جهتی حرکت کند و هم‌زمان با غلطیدن بر روی زمین، گرد‌وخاک‌های آن را مکیده و جارو کند. هم‌چنین زمانی که مخزن زباله آن پر شود، به صورت خودکار شروع به درخشیدن کرده و به سوی ایستگاه ویژ‌ه‌اش حرکت می‌کند.

طراح آلمانی این جاروبرقی می‌گوید سعی داشته در طراحی آن علاوه بر ایجاد ساختاری مقاوم، داشتن ظاهری زیبا و دوستانه را نیز رعایت کند. از این جاروبرقی توپی می‌توان در تمیز کردن فضاهای بزرگ و مملو از موانع متعدد استفاده کرد. با این حال هر زمان روبات به جلوی پای شما غلطید، تنها با پا به آن ضربه‌ای محکم بزنید تا از شما دور شود.

معین خسروپناه پنجشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۵
کشف اکسیژن و دی‌اکسیدکربن در دومین قمر زحل


دانش > نجوم  - کاوشگر کاسینی موفق شد با آشکارسازی جو یکی از قمرهای این سیاره به نام رئا، وجود اکسیژن و دی‌اکسیدکربن را در آن شناسایی کنند. پس از تیتان و انسلادوس، این سومین قمر دارای جو در منظومه زحل به شمار می‌رود.

رئا دومین قمر بزرگ سیاره زحل، دارای اتمسفری شامل اکسیژن و دی‌اکسید کربن است. اما جو این قمر بسیار رقیق است و برای مثال چگالی اکسیژن در آن احتمالا 5 هزار میلیارد برابر کم‌تر از اکسیژن موجود در اتمسفر زمین است. ( توضیح عکس: قمر رئا در برابر سیاره زحل از دید فضاپیمای کاسینی)

به گزارش بی‌بی‌سی، وجود لایه خارجی اتمسفر در این قمر با استفاده از ابزارهای روی کاوشگر کاسینی ثابت شد. این کاوشگر شش سال است که به دور سیاره حلقه‌دار زحل و قمرهای اطرافش می‌گردد. جزئیات این اکتشاف در نسخه آنلاین مجله ساینس به چاپ رسیده است.

پیش از این دانشمندان توانسته بودند وجود اکسیژن را در جو اروپا و گانیمید، قمرهای سیاره مشتری اثبات کنند؛ اما این اولین بار است که دانشمندان این پدیده را در قمرهای زحل کشف می‌کنند.ادامه مطلب...
معین خسروپناه چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۴
جودوكار كشورمان در وزن 66- كيلوگرم، تنها در 2 ثانيه حريفش را شكست داد و به مدال طلاي بازي‌هاي پارآسيايي 2010 گوانگجو رسيد.

به گزارش فارس، در ادامه روز سوم رقابت‌هاي پاراآسيايي 2010 گوانگجو و در رشته جودو، ملي‌پوش كشورمان ايران را صاحب چهاردهمين مدال طلاي اين رقابت‌ها كرد.

سعيد رحمتي كه در 2 بازي ابتدايي خود مقابل حريفان فيليپيني و ژاپني براي رسيدن به فينال مبارزه كرده و هر 2 را با ضربه فني (ايپون) شكست داده بود در بازي فينال نيز مقابل حريف مغولستاني تنها طي 2 ثانيه با ضربه فني به برتري رسيد و مدال طلاي اين رقابت‌ها را به گردن آويخت.

به اين ترتيب با كسب 14 مدال طلا، 9 نقره و 8 برنز جايگاه ايران در رده دوم بازي‌هاي پاراآسيايي 2010 گوانگجو تثبيت شد.

معین خسروپناه چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۴
ايران براساس اظهارات معاون علمي رياست جمهوري با اجراي طرح کلان توليد ابررايانه ملي به جمع کشورهاي داراي برترين ابر رايانه هاي دنيا مي پيوندد که جزئيات اين ابررايانه به گفته معاون علمي رئيس جمهور در دهه فجر اعلام خواهد شد.

به گزارش مهر، ابررايانه ، رايانه اي است که از نظر ظرفيت پردازش و سرعت محاسبه از ديگر کامپيوترها قوي تر عمل مي کند. اولين ابر رايانه ها در دهه 1960 طراحي شد.

ابر رايانه ها براي کارهايي که به محاسبات زياد و دقيق نيازمند است مانند پيش بيني وضع هوا، نمونه سازي مولکولي براي محاسبه ساختارها و خصوصيات ترکيب هاي شيميايي، مولکول هاي زيستي، شبيه سازي هاي فيزيکي مانند شبيه سازي هواپيما در تونل باد، تحقيقات در مورد جوش هسته اي و رمزگشايي به کار مي رود.

اولين ابررايانه در ايران در سال 1380 از سوي توسط محققان مرکز تحقيقات پردازش هاي فوق سريع دانشگاه صنعتي امير کبير به بهره داري رسيد.

محققان اين مرکز اين ابررايانه را با بهره گيري از فناوري کلاستر با حافظه اي برابر 56 گيگا بايت و ظرفيت ذخيره سازي 5 هزار و 800 گيگا بايت به مرحله بهره برداري رساندند.

اين ابررايانه داراي حداکثر توان پردازشي 860 ميليارد عمل در ثانيه است اين در حالي است که در قوانين تجارت جهاني، ابر رايانه هاي قوي تر از 190 ميليارد عمل در ثانيه به عنوان کالاهايي راهبردي محسوب مي شوند.

سيستم عامل مورد استفاده در اين سامانه ، لينوکس است و يک نرم افزار نيز براي مديريت، نظارت و کنترل سيستم توسط محققان مرکز تهيه شده است.

گام بعدي از سوي پژوهشگران پژوهشگاه دانش هاي بنيادي برداشته شد. محققان اين پژوهشگاه اولين ابر رايانه براي پردازش در حوزه نانو محاسباتي در پژوهشگاه دانشهاي بنيادي را راه اندازي کردند.

اين ابر رايانه ظرفيت پردازش 500 گيگا فلاپ را دارد ولي محققان اين پژوهشگاه اميدوارند بتوانند ظرفيت پردازش را تا يک ترا فلاپ ارتقا دهند. 
 
اين ابر رايانه، محققان و متخصصان حوزه نانومحاسباتي و فيزيک نظري را در مطالعات سيستمهاي مولکولي و اتمي، ساخت حسگرهاي فوق حساس براي تشخيص و درمان بيماري ها، ساخت روبات هاي بسيار کوچک، ساخت داروهاي هوشمند، فيزيک زيستي و ساخت اتمهاي مصنوعي ياري مي دهد.
 
شبيه سازي روندهاي ديناميکي، شبيه سازي انباشت هيدروژن از جمله قابليت هاي اين ابر رايانه است. ضمن آنکه اين سيستم امکان محاسبات 500 گيگا فلاپ محاسبه را دارد که با توافق هاي صورت گرفته با ستاد ويژه توسعه فناوري نانو قرار است با افزايش دو برابري ظرفيت، قدرت پردازش اطلاعات اين مرکز به يک ترا فلاپ (10 به توان 12 عمليات در ثانيه) برسد.


10 ابررايانه برتر جهان در سال 2010

کشورسرعتنامرتبه
چين 2.57  پتافلاب Tianhe-1A1
 آمريکا1.76  پتافلاب XT5 Jaguar  2
 چين1.27  پتافلاب  Nebulae3
 ژاپن1.19  پتافلاب  Tsubame 2.04
 آمريکا1.05  پتافلاب  XE6 Hopper5
 فرانسه 1.05  پتافلاب Tera 1006
 آمريکا1.04  پتافلاب  Roadrunner7
 آمريکا 0.83  پتافلاب Kraken XT58
 آلمان 0.82  پتافلابJugene 9
 آمريکا0.81  پتافلاب Cielo 10ادامه مطلب...
معین خسروپناه چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۴
 لينكلن MKZ هيبريدي يا همان فورد فيوژن هيبريدي كه با تغيير ساختار به شكل لينكلن درآمده شايد توصيف دقيقي براي لينكلن MKZ 2011 هيبريدي باشد و بتواند آن را توصيف كند. براستي اگر شما اطلاعات جامعي در مورد فورد فيوژن 2010 كه يكي از برندگان 10 خودروي برتر سال 2010 بود داشته باشيد متوجه خواهيد شد كه با تغييرات كوچكي در مدل 2011 آن با يك سورپرايز و مدل غافلگير كننده روبه‌رو هستيد.

 MKZ هيبريدي ديفرانسيل جلو بوده و نيروي محركه آن همان تركيب 4 سيلندر اتكينسون سيكل، موتور 2.5 ليتري با يك موتور الكتريكي است كه مجموعا توان اين خودرو را به 191 اسب بخار مي‌رساند. همچنين خصوصيات آن همان CVT (انتقال متغير پيوسته)‌ و ميزان مصرف سوخت آن همان مقدار قابل توجه و تحسين‌برانگيز 41 مايل بر گالن در داخل شهر و 36 مايل بر گالن در جاده است.

در كنار ظاهر ممتاز و مجزا، اين خودرو داراي استانداردهايي است كه آن را در رديف خودروهاي لوكس قرار مي‌دهد. تزئينات چوبي داخل و تودوزي چرمي آن و صفحه نمايشگر لمسي نشانگرها از اين استانداردها هستند.

هنگامي‌كه فورد فيوژن به عنوان يكي از 10 خودروي برتر سال 2010 معرفي شد سازندگان متذكر شدند كه رانندگي با آن لذت‌بخش است. اين موضوع براي MKZ هيبريدي هم استفاده شد. چرا كه خودرويي با كارايي بالاست و تايرهاي آن ‌هنگام چرخش مقاومت زيادي ايجاد نمي‌كنند و بازخورد قابل توجهي هنگام استفاده در حالت تركيبي دارند. انتقال نيروي محركه از حالت تمام الكتريكي به تركيبي يا فقط بنزيني كاملا يكپارچه و بدون هيچ‌گونه تكان قابل احساس انجام مي‌گيرد. در مقايسه با يكي از رقبايش يعني لكسوس HS25oh رانندگي با لينكلن خوشايندتر بوده و روي جاده كم سروصداتر است. همچنين مصرف سوخت كمتر با تزئينات داخلي چشمگيرتر انتخاب بين اين دو را آسان‌تر هم مي‌كند.ادامه مطلب...
معین خسروپناه چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۴
پاييز سال 2006 و در حاشيه برگزاري نمايشگاه خودروي پاريس شركت خودروسازي رولز رويس با محصول خيره‌كننده‌اي به نام فانتوم توجهات زيادي را به خود جلب كرد اما اين تمام برنامه‌هاي ماجراجويانه رولز رويس نبود.

مديران ارشد اين برند خودروساز در همان روزها اعلام كردند كه كار طراحي يك محصول چشمگير ديگر را نيز آغاز كرده‌اند كه تا يك دهه آينده سهم قابل توجهي از خودروهاي فوق مدرن لوكس را به خود اختصاص خواهد داد.اين وعده خيلي زودتر از آنچه كه تصور مي‌شد به واقعيت تبديل شد.Rolls-Royce Ghost اكنون ساخته شده است.اين خودرو مجموعه‌اي بي‌نظير از امكانات نرم‌افزاري و سخت‌افزاري است كه در ميان تمامي آنها افزايش ضريب ايمني خودرو و امنيت راننده و سرنشينان آن بيشتر به چشم مي‌آيد.

شبح رولز رويس قدرتمندترين خودرويي است كه تاكنون از سوي مهندسان شركت خودروسازي رولز رويس موتور ارائه شده است. البته پيش از هر پيشداوري بايد به اين نكته توجه داشت كه محصول جديد رولز رويس نزديك به 2400 كيلوگرم وزن دارد! كه تقريبا مي‌توان آن را نزديك به دو برابر وزن بسياري از خودروهاي اسپرت سبك وزن سال‌هاي اخير خودروسازي جهان در نظر گرفت. به همين دليل بايد انتظار آن را نيز داشت كه مهندسان اين برند خودروساز از موتوري با توان چشمگير براي به حركت درآوردن و رساندن آن به حداكثر سرعت 250كيلومتر بر ساعت استفاده كنند. بله، تصور كنيد خودرويي با 2400 كيلوگرم وزن با سرعت 240 كيلومتر بر ساعت در جاده به حركت ادامه دهد. در چنين حالتي ترمز كردن نخستين تصور هيجان‌انگيزي است كه ممكن است به ذهن هر كسي خطور كند، اما جاي هيچ‌گونه نگراني در اين زمينه نيست چون اين غول 4‌/‌2 تني را مي‌توان با فناوري كنترل ترمز ديناميكي براحتي متوقف كرد.ادامه مطلب...
معین خسروپناه چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۴
 دبير اجرايي شاخه آماتوري انجمن نجوم ايران از بارش شهابي جوزايي در روزهاي 23 و 24 آذر ماه خبر داد و گفت: اوج بارش شهابي جوزايي در روز 23 آذر ماه است به گونه اي که مي توان 120 شهاب را در ساعت مشاهده کرد.

اسدالله قمري نژاد در گفتگو با مهر با تاکيد بر اينکه در بارش شهابي در هنگام عبور سياره زمين از ميان توده اي از ذرات در مسير حرکت انتقالي خود به دور خورشيد رخ مي دهد ، گفت: زمين در حرکت انتقالي خود به دور خورشيد ، در چند نقطه، مدار دنباله دارها را قطع مي کند که با ورود ذرات باقي مانده از دنباله دارها بر اثر اصطکاک مي سوزند که از ديد رصدگر زميني به صورت بارش شهابي قابل مشاهده است.

وي با اشاره به بارش شهابي جوزايي روزهاي سه شنبه و چهارشنبه 23 و 24 آذر ماه با تاکيد بر اينکه اين بارش منشاء «دنباله دار» ندارد ، اظهار داشت: کانون بارش شهابي جوزايي يک سيارک با نام «فايتون 3200» است که در سال 1998 کشف شد. بارش شهابي جوزاني در صورت فلکي جوزا از باقي مانده اين سيارک ايجاد مي شود. 

دبير اجرايي شاخه آماتوري انجمن نجوم ايران به جزئيات اين بارش اشاره کرد و گفت: زماني که اين سيارک در مدار خود به نزديکترين فاصله خود به خورشيد مي رسد ذراتي را به بيرون پرتاب مي کند و وقتي زمين، مدار سيارک را قطع مي کند، اين ذرات وارد جو زمين مي شوند که پس از سوختن به صورت بارش شهابي قابل مشاهده هستند.

وي، رنگ شهاب هاي اين سيارک را عموما سفيد ذکر کرد و يادآور شد: برخي از شهاب هاي جوزايي داراي درخشندگي زيادي هستند که اين امر رصدگران زيادي را تشويق مي کند که در شب هاي سرد آذر ماه به رصد اين اجرام آسماني بپردازند.

قمري نژاد با بيان اينکه سرعت اين ذرات بارش 35 کيلومتر بر ثانيه است که نسبت به ساير بارش ها از سرعت کمتري برخوردار است، خاطرنشان کرد: کانون بارش شهابي جوزايي در صورت فلکي جوزا در دو درجه ستاره «کالستور» که يکي از ستاره هاي اين صورت فلکي است قرار دارد.ادامه مطلب...
معین خسروپناه چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۴
دانش  - هر دانشمند یا زیست‌شناسی که گیاهی را کشف کرده،‌ روی آن نامی گذاشته است. حالا مشخص شده که برخی گیاهان با چند اسم لاتین ثبت شده‌اند و در واقع شاید باید نام نیمی از گیاهان را در دیگر اسامی ادغام کرد.

بهنوش خرم‌روز: گیاهان اغلب اسم‌های علمی دارند که از لاتین گرفته شده‌اند. اما نام گیاهان بر چه اساسی انتخاب شده است؟ هر دانشمند، محقق یا زیست‌شناسی که گیاهی را کشف کرده،‌نامی روی آن گذاشته و آن را ثبت کرده است. تا به حال بیش از یک میلیون گونه گیاهی ثبت شده، اما آیا واقعا ما این همه گونه گیاهی داریم؟

به گزارش نیوساینتیست،‌ بسیاری از گیاهان در حقیقت متعلق به یک گونه هستند و تنها شکل ظاهری‌شان با هم فرق می‌کند. مطالعات جدید نشان می‌دهند که نام‌های گیاهان باید بازنگری شوند. گیاهانی وجود دارند که زمانی تصور می‌شد متمایز از هم هستند در حالی که مطالعات عمیق‌تر یکی بودن آن‌ها را ثابت کرده است.

تا به حال بیش از 480 هزار گیاه نام‌دار بررسی شده‌اند و از این میان تنها 301،000 عنوان باقی مانده‌اند. محققین پیش‌بینی می‌کنند که در پایان این بازنگری، تعداد گیاهان نام‌دار به 400،000 عنوان، یعنی کم‌تر از نصف تقلیل یابد.

معین خسروپناه چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۴
دانش > نجوم  - شامگاه گذشته، شهاب‌باران سالیانه جوزایی به اوج فعالیت خود رسید و مردم آمریکای شمالی که امسال در بهترین شرایط رصدی قرار داشتند، توانستند شاهد عبور 60 شهاب در هر ساعت باشند.

بارش شهابی جوزایی هر سال حوالی 22- 23 آذر به اوج فعالیت می‌رسد، چراکه زمین از نزدیکی بقایای برجامانده از سیارک فائتون عبور می‌کند. امسال، اوج این بارش ساعت 14:30 روز سه‌شنبه 23 آذر به وقت ایران اتفاق افتاد و بهترین شرایط ممکن برای رصد این پدیده در آمریکای شمالی اتفاق افتاد. البته به دلیل حضور ماه شب نهم در آسمان، تعداد شهاب‌های قابل مشاهده از 120 شهاب در ساعت به 60 شهاب کاهش پیدا کرد. 

 

5050

 

معین خسروپناه سه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۳
به درخواست یکی از بازدید کنندگانعنوانسايز
پي بي‌هيچ فايده31.53 KB
بي‌دوره‌ي گردش58.72 KB
گنگيِ راديكال n52.91 KB
نمایش اعشاری عدد گویا63.76 KB
پاسخ يك ايراد27.02 KB
دوره‌ي گردش يك عدد گويا33.97 KB
about radical two31.48 KB
عدد پي تا يك ميليون رقم اعشار4.62 MB
از نگاه فلسفه57.05 KB
باطل‌نماي راسل52.62 KB
مهمان‌خانه‌ي عجيب509.45 KB
مثلث فانو153.41 KB
نقصي ديگر75.01 KB
ناهيد‌نامه32.92 KB
پنج اصل پئانو54.45 KB
وقتي رياضيات نه مي‌گويد241.33 KB
خدامراد39.56 KB
تعداد زيرمجموعه‌هاي يك مجموعه100.57 KB
باناخ-تارسكي1.27 MB
Three wonderful algorithms44.64 KB
Sperner families72.09 KB
Partitions of X31.91 KB
Intersecting families46.78 KB
Gray codes61.77 KB
Bell numbers43.42 KB
درخت عجايب31.85 KB
دو حدس معروف
78.64 KB
نتیجه‌ی عجیب میلز
65.12 KB
mn=nm
57.68 KB
یک اثبات جدید
67.81 KB
یک نمونه‌ی واقعی
49.59 KB
گنگ به توان گنگ
79.02 KB
a cyclotomic proof
596.56 KB
نرم‌افزارهاي جبري
39.31 KB
شيوه‌هاي استانداردسازي
40.62 KB
درباره مثلثات
50.43 KB
جبري يا متعالي؛ مساله اين است.86.69 KB
نمادگذاري39.11 KB
روش ريشه‌ي گويايابي56.69 KB
ريشه حداكثر به‌تعداد درجه61.50 KB
به‌دست آوردن اعداد اول60.24 KB
رابطه‌ي ريشه و تقسيم7

معین خسروپناه سه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۳
معین خسروپناه سه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۳

با استفاده از اين برنامه مي توانيد فرمولها و علائم و اختصارات رياضي را در ويندوز و محيط پردازشگرهاي متن مانند Word‌ وارد کنيد. بعد از نصب برنامه يک نوار ابزار در برنامه Word و PowerPoint ظاهر مي شود و به کمک آن مي توانيد علائم رياضي را در محيط اين برنامه ها وارد کنيد. اين برنامه از آفيس 2007 نيز پشتيباني مي کند. همچنين مي توانيد فرمولهاي رياضي را از سايتي مانند Wikipedia که از استاندارد خاصي براي نوشتن فرمولهاي رياضي و علائم آن استفاده مي کند به محيط اين برنامه منتقل و ويرايش کنيد. اين برنامه بدون نياز به هيچ محيط خاصي مانند Word نيز کار مي کند و فرمول نوشته شده را به صورت عکس به برنامه ها و صفحه وب منتقل مي کند. اين برنامه از Microsoft Equation 3.0 که در خود برنامه Word‌ موجود است بسيار قويتر کار مي کند. همچنين ابزاري براي تبديل فرمولهاي تايپ شده توسط نرم افزاهاي مختلف تايپ علائم رياضي به هم نيز دارد.

دانلود

معین خسروپناه سه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۳

دانلود نرم افزار

نرم افزار شبيه ساز قوانين جاذبه نيوتن و حركت سيارات و ماهواره‌ها
Newton's Law of Gravity
دانلود نرم افزار

معین خسروپناه سه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۳
ایکس باکس از پلی استیشن ۳ جلو زد.


آمار جهانی فروش کنسول‌ها


پراکندگی فروش کنسول‌ها


آمار کلی فروش کنسول‌ها در سطح جهان

معین خسروپناه سه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۳

لازم به ذکر نیست که بخش مهمی از موفقیت کنسول‌ها، بخصوص در نسل هفتم از بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی وابسته به بازی‌ها و عناوین انحصاری و صد البته کیفیت آن‌هاست. از آن جایی که به اواخر سال 2010 میلادی نزدیک می‌شویم و تقریبا بیش‌تر بازی‌های انحصاری سال آینده‌ی این کنسول‌ها توسط سازندگان و شرکت‌های صاحب کنسول رونمایی شده است، می‌خواهیم بازی‌های مهم دو کنسول پلی‌استیشن3 و ایکس‌باکس360 را به صورت رو در رو بصورت مختصر معرفی کنیم:

بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن3:1- بزرگ سیاره‌ی کوچک 2:
قسمت اول از بازی بزرگ سیاره‌ی کوچک یکی از بهترین بازی‌های پلتفرمر دو بعدی سال‌های اخیر بشمار می‌رود که به دلیل پتانسیل بسیار بالا در طراحی مراحل مختلف،‌ می‌توانست برای مدت بسیار زیادی بازی‌کننده‌ها را سرگرم نگاه دارد. نسخه‌ی دوم نیز قرار است 30 مرحله‌ی جدید بهمراه داشته باشد و توانایی طراحی مراحل در آن به شدت گسترش یافته است. بزرگ‌ سیاره‌ی کوچک 2 از حسگر حرکتی موو به‌عنوان کنترلر استاندارد پشتیبانی خواهد کرد و این یعنی تنوع در نوع روند بازی قسمت دوم. بنابر اطلاعات منتشر شده بازی‌کننده‌ها می‌توانند از تمام چند میلیون نقشه‌ی طراحی شده توسط سایر بازی‌کننده‌ها که هم‌اکنون در سرورهای این بازی در شبکه‌ی پلی‌استیشن موجود هستند، استفاده نمایند.

- LittleBigPlanet 2 سازنده: Media Molecule ناشر: SCE
 سبک: پلت‌فرمر معمایی
 پلت‌فرم: انحصاری PS3
 تاریخ انتشار: دی - بهمن 1389


2- کیلزون‌3:
بدون شک از حیث جلوه‌های بصری و گرافیکی کیلزون2 در سبک خود سرآمد بشمار می‌رود و حالا سوم از این مجموعه بازی‌ها نه تنها در این زمینه پیشرفت کرده بلکه از تکنولوژی تصاویر سه‌بعدی نیز پشتیبانی خواهد کرد. تیم طراحی و تولید استودیو بازی‌سازی گوریلاگیمز موفق شده است با استفاده مناسب از تجربه‌ی ساخت قسمت دوم از این سری بازی‌ها، خیلی زودتر از آن‌چه تصور می‌شد، قسمت سوم را در اختیار بازی‌کننده‌های مشتاق قرار دهد. بخش چندنفره‌ی آن‌لاین نیز در کیلزون3 پیشرفت چشمگیری داشته است. از همین حالا می‌توان این بازی را نامزد بهترین عنوان تیراندازی سال آینده میلادی دانست.

- KillZone3 سازنده: Guerrilla Games
 ناشر: SCE
 سبک: اکشن اول‌شخص
 پلت‌فرم: انحصاری PS3
 تاریخ انتشار: 3 اسفند 1389
3- سرزمین ناشناخته 3: فریب دریک
در سال گذشته میلادی سرزمین ناشناخته 2 تقریبا تمامی جوایز مربوط به بازی سال و بهترین گرافیک را از آن خود کرد و به یکی از موفق‌ترین بازی‌های کنسول پلی‌استیشن3 بدل شد. روند عالی بخش تک‌نفره‌ی بازی، جلوه‌های بصری و گرافیکی بی‌نظیر، موسیقی استثنایی، روایت جذاب و پرکشش و بخش چندنفره‌ی آن‌لاین بسیار مفرح باعث تا رونمایی از قسمت سوم از این مجموعه بازی‌ها به آروزی قلبی تمام بازی‌کننده‌های کنسول پلی‌استیشن3 تبدیل شود. همان‌طور که اکثرا مطلع هستید این اتفاق چند روز پیش افتاد و سرزمین ناشناخته 3: فریب دریک، رسما برای عرضه در پایان سال آینده‌ی میلادی تایید شد. بدون هیچ شک و شبه‌ای سرزمین ناشناخته 3 از جمله برگ‌های برنده‌ی سونی و کنسول پلی‌استیشن3 طی سال آینده خواهد بود.

- Uncharted3: Drake’s Deception سازنده: NaughtyDog
 ناشر: SCE
 سبک: اکشن سوم‌شخص
 پلت‌فرم: انحصاری PS3
 تاریخ انتشار: 10 آبان 1390
4- مقاومت3:
همان‌طور که مطلع هستید مقاومت نیز یکی دیگر از بازی‌های انحصاری سونی و کنسول پلی‌استیشن3 در سبک اکشن اول‌شخص است که در نهایت سکوت و آرمش رسانه‌ای توانسته پیشرفت فوق‌العاده‌ای را در قسمت دوم خود تجربه کند. اخیرا نیز استودیو بازی‌سازی آن یعنی اینسامنیاک اعلام کرده که ساخت مراحل قسمت سوم به پایان رسیده و می‌توان آن را از ابتدا تا پایان بازی کرد. این خبر در حالی منتشر می‌شود که هشت ماه تا تاریخ انتشار بازی باقی مانده و این یعنی زمان بیشتر برای پرداخت بازی. مقاومت3 در کنار کیل‌زون3 سال آینده عرصه را بر ندای‌وظیفه تنگ خوهند کرد!

- Resistance 3 سازنده: Insomniac Games ناشر: SCE
 سبک: اکشن اول‌شخص
 پلت‌فرم: انحصاری PS3
 تاریخ انتشار: 15 شهریور 13905- بدنام2:
سال گذشته قسمت نخست از مجموعه بازی‌ها بدنام (inFamous) توانست تعریفی جدید از سبک دنیای باز ارایه دهد و خود را از زیر سایه‌ی سنگین بزرگان این نقش از جمله مجموعه بازی‌های GTA بیرون بکشد. این عنوان توانست بر خلاف انتظار بسیار موفق ظاهر شود و مکانیزم خاص روند بازی آن علی‌رغم بدیع بودنش به بازی‌کننده‌های پلی‌استیشن3 حسابی چسبید. و حالا با قسمت دوم از این مجموعه بازی‌ها سر و کار داریم که از هر نظر نسبت به قسمت قبل گسترش یافته است. بدون شک بدنام2 سال آینده می‌آید تا خود را بعنوان یکی از بهترین‌های سبک دنیای باز مطرح نماید.

- inFamous2 سازنده: Sucker Punch Productions
 ناشر: SCE
 سبک: اکشن سوم‌شخص
 پلت‌فرم: انحصاری PS3
 تاریخ انتشار: 2011 میلادی


6- سوکام4:
همانطور که می‌دانید سری بازی‌های سوکام جزو بازی‌های تیراندازی تاکتیکی به حساب می‌آیند که بخش چندنفره‌ی آن‌ها همیشه از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. نسخه‌ی چهارم نیز که زیر نظر استودیو بازی‌سازی اصلی این سری یعنی Zipper Interactive مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را پشت‌سر می‌گذارد، قرار است علاوه بر بخش داستانی، بخش چند‌نفره‌ی قدرتمندی را ارایه دهد که بطور هم‌زمان از 32 بازی‌کننده پشتیبانی می‌کند. ویژگی مهم دیگر این بازی پشتیبانی از حسگر حرکتی پلی‌استیشن‌موو به عنوان کنترلر استاندارد است که سونی مانور زیادی نیز بر روی آن می‌دهد.

- SOCOM 4 سازنده: Zipper Interactive ناشر:  Sony Computer Entertainment
 سبک: اکشن سوم‌شخص
 پلت‌فرم: انحصاری PS3
 تاریخ انتشار: 2011 میلادی


7- فلز در هم تنیده (Twisted Metal):
فلز در هم تنیده با بخش چند‌نفره‌‌ای که از 16 بازی‌کننده بطور هم‌زمان پشتیبانی می‌کند، پشتیبانی از دو تا چهار نفر در حالت تقسیم تصویر و تعداد زیادی مراحل و محیط های جدید، باز خواهد گشت. دیوید جفی که خلق بازی بزرگ خدای‌جنگ را در کارنامه دارد باز گشته است تا فلز درهم تنیده را که روزگاری از بهترین‌های پلی‌استیشن2 بشمار می‌رفت به بهترین‌های پلی‌استیشن3 تبدیل کند. لازم به ذکر است این عنوان از تکنولوژی تصاویر سه‌بعدی و حسگر حرکتی موو پشتیبانی نخواهد کرد.

Twisted Metal
 سازنده: Eat Sleep Play
 ناشر: SCEA
 سبک: Vehicle Combat
 پلت‌فرم: انحصاری PS3
 تاریخ انتشار: 2011 میلادی

8-Gran Turismo 5:

Gran Turismo 5
 سازنده: Polyphony Digital
 ناشر: Sony Computer Entertainment
 سبک: شبیه‌ساز رانندگی
 پلت‌فرم: انحصاری PS3
 تاریخ انتشار: منتشر شددیگر بازی‌های مهم انحصاری پلی‌استیشن3 که تایید شده‌اند:- آخرین نگهبان
- بازسازی سایه‌ی کلوسوس
- آژانس (The Agency)
- موتوراستورم آخرالزمان
- White Knight Chronicles 2

 

بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس360:1- گیرزآووار3
مجموعه بازی‌های گیرزآووار در سال 2006 میلادی در اولین حضور خود در نسل هفتم از بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی توانست عنوان بازی سال را به خود اختصاص دهد. قسمت دوم از این سری در سال 2008 میلادی عرضه شد و توانست موفقیت‌های قسمت نخست را ادامه دهد و حالا گیرزآووار3 هر چه از این سری بازی‌ها می‌خواهید در خود جای داده است. گرافیک پیشرفته‌تر، گیم‌پلی بهبود یافته، قابلیت بازی به صورت همکاری چهار نفره و حالت‌های جدید در بخش چندنفره‌ی آن‌لایم باعث می‌شود که این بازی به یکی از خواستنی‌ترین بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس360 طی سال آینده‌ی میلادی تبدیل شود.

- Gears of War 3 سازنده: Epic Games
 ناشر: Microsoft
 سبک: اکشن سوم‌شخص
 پلت‌فرم: انحصاری Xbox360
 تاریخ انتشار: پاییز 13902- XCOM:
این بازی که در واقع یک بازسازی کامل از نسخه‌ی قدیمی این عنوان بشمار می‌رود در ابندا یک بازی استراتژی نوبتی بود. و حالا توسط استودیو سازنده‌ی قسمت دوم از مجموعه بازی‌های بایوشاک بازسازی شده و در سبکی کاملا متفاوت یعنی اکشن اول‌شخص بطور انحصاری در اختیار بازی‌کننده‌های کنسول ایکس‌باکس360 قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است این عنوان برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر خواهد شد

3- پادشاهی (Kingdoms):
همانطور که می‌دانید پادشاهی در نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای E3 امسال رونمایی شد و استودیوهای بازی‌سازی کرایتک که تا به حال تجربه‌ی ساخت یک بازی در محیط اساطیری و فانتزی را نداشته، حال می‌خواهد یک بازی اکشن سوم‌شخص را در این تم بسازد. طرفداران ایکس‌باکس360 امید بسیار زیادی به این عنوان دارند چرا که این کنسول همیشه جای خالی یک اکشن شمشیری را به صورت انحصاری احساس کرده است.

4-فورزا4:
با عرضه شدن گرن‌توریزمو5 و تمام شدن بحث‌های فراوان پیرامون این بازی، حالا نوبت فورزا4 است که محافل طرفداران بازی‌های شبیه‌ساز اتومبیل‌رانی را به خود اختصاص دهد. هنوز اطلاعات زیادی از این بازی در دست نیست و تنها می‌دانیم که تاریخ عرضه‌ی آن اواخر سال 2011 است. البته لازم به ذکر است مسوولان استودیو بازی‌سازی Turn10 تایید کرده‌اند این بازی در هنگان عرضه از حسگر حرکتی کینکت به‌عنوان کنترلر استاندارد پشتیبانی خواهد کرد.

- Forza4 سازنده: Turn10
 ناشر: Microsoft
 سبک: شبیه‌ساز مسابقات اتومبیل‌رانی
 پلت‌فرم: انحصاری Xbox360
 تاریخ انتشار: پاییز 1390
5- جنگ‌های ستارگان (کینکت):
تا به حال چندین بازی از سری فیلم‌های جنگ‌های ستارگان عرضه شده است ولی نسخه‌ی کینکت یک ویژگی مهم دارد. و این ویژگی چیزی نیست جز این‌که شما می‌توانید کنترل شمشیر لیزری را با حرکات بدن در دست بگیرید و نیرو‌ها را با دستانتان رها کنید! همین ویژگی سبب می‌شود که این بازی که از نظر تکنیکی در سطح بالایی نیست،‌ بسیار مورد توجه قرار بگیرد. البته این بازی در اواخر سال آینده‌ی میلادی عرضه خواهد شد و همین امر این شبه را ایجاد کرده است که تیم سازنده در خلق تجربه‌ای منحصربفرد از جنگ‌های ستارگان با استفاده از کینکت به مشکل برخورده است. زمان همه چیز را ثابت خواهد کرد.

6- Codename D:
این عنوان یکی از عناوین انحصاری حسگر حرکتی کینکت است که توسط کارگردان مشهور ژاپنی، سودا51 ساخته می‌شود و فعلا هیچ اطلاعاتی از آن به بیرون درز نکرده است. حتا نام بازی نیز به احتمال زیاد تغییر خواهد کرد.

دیگر بازی‌های مهم انحصاری ایکس‌باکس360 که تایید شده‌اند:- The Secret World
- Haunt
- Steal Battalion: Heavy Armor

در خصوص اکثر بازی‌های کنسول ایکس‌باکس360 هنوز اطلاعات بیشتر به بیرون درز نکرده است و از همین رو نتوانستیم بطور مفصل به آن‌ها بپردازیم. در هر صورت انتخاب پلت‌فرمی که از حیث عناوین انحصاری طی سال آینده‌ی میلادی عملکرد مطلوب‌تری از خود بنمایش خواهد گذاشت را به شما واگذار می‌کنیم.


معین خسروپناه سه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۳
کلاه هدفون‌دار برای دوست‌داران موسیقی/ عکس


دانش > فناوری  - در آستانه کریسمس، یک شرکت طراحی تجهیزات جانبی محصولات الکترونیکی مصرفی، کلاه‌های پشمی را به بازار عرضه کرده است که درون آن هدفون و میکروفون‌های باکیفیتی تعبیه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرارسیدن سرما برای بسیاری از افرادی که عادت دارند هنگام حرکت از طریق هدفون موسیقی گوش بدهند، دردسرساز شده، چراکه آن‌ها مجبورند از کلاه استفاده کنند و اغلب در نگهداری موقعیت هدفون دچار مشکل می‌شوند.

در این راستا یک شرکت طراحی صنعتی ایتالیایی با نام «های-فان» که تجهیزات جانبی سرگرم‌کننده دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی را تولید می‌کند، دو محصول جدید را به نام hi-Hat و hi-Head عرضه کرده است. این دو محصول به کاربر امکان می‌دهد در بیرون از خانه به راحتی از تلفن همراه و پخش‌کننده موسیقی خود استفاده کند.

های-هد کلاه پشمی مردانه‌ای است که در 10 رنگ عرضه می‌شود و های-هت، کلاه پشمی تک سایز با 9 رنگ مختلف است. در داخل هر دو کلاه، جایی‌که کلاه بر روی گوش‌ها قرار می‌گیرد، دو کپسول بلندگو قرار گرفته که از طریق یک سیم به یک پریز مینی‌جک اتصال به دستگاه الکترونیکی متصل شده‌اند.

بر روی سیمی که به مینی‌جک منتهی می‌شود، یک میکروفون، یک تنظیم‌کننده بلندی صدا و یک کلید که امکان انجام عملکردهای مختلف را میسر می‌کند، در نظر گرفته شده است.

با استفاده از این کلید، کاربر می‌تواند وقتی تلفن همراه زنگ می‌زند به آن پاسخ دهد، موسیقی درحال پخش را در حالت "مکث" قرار دهد و یا موسیقی را به قطعه بعدی انتقال دهد.

این کلاه‌های هدفون‌دار با انواع مختلف تلفن‌های همراه، پخش‌کننده‌های موسیقی MP3، مدل‌های مختلف آی‌پاد و آی‌فون سازگاری دارند.

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲
برای دیدن فیلم های کینکت از این لینک بروید.

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲
 نرم افزار ریاضی کارگاه حساب
 Mathematic's Workroom V:1.0
 
همه ساله با شاگردان کلاس اول سر جدول ضرب و چهار عمل اصلی مشکل داشم .بایستی قبول کنیم هنوز هم هستند دانش آموزانی که معلومات ریاضی شون در حد دوره ابتدایی  نیست ولی به کلاس اول راهنمایی اومدند.
توی ایام عید فرصتی پیش اومد تا یکی از برنامه هایی رو که قبلاً ساخته بودم کاملتر و گرافیکی ترش کنم که اینجا تقدیم حضورتون شده.
نرم افزار ریاضی کارگاه حساب کاری از سایت رهیار
این نرم افزار به شکل یک بازی زمان دار طراحی شده و در اون سئوالهایی از چهار عمل اصلی ریاضی(جمع و تفریق و ضرب وتقسم) پرسیده میشه و کاربر باید با توجه به دو عدد و حاصل جواب تشخیص بده که از کدوم عمل اصلی استفاده شده!و هرچه سریعتر عمل کنه به تعداد بیشتری سئوال میتونه جواب بده و امتیاز بیشتری بگیره
به عبارتیMathematic's Workroom V:1.0 آموخته های حساب دانش آموز رو به چالش میکشه! و سرعت عمل و در عین حال دقت  او در جواب دادن رو بالا می بره.
سئوالات بشکل تصادفی انتخاب میشوند و در هر آزمون کاربر با سئوالات منحصر به فردی مواجه میشه که با دفعه قبل فرق میکنه  و این از یکنواختی و کسالت ذاتی انجام تکلیف ریاضی  کم میکنه.امیدوارم استفاده کنید و خوشتون بیاد
به اساتید و دبیران ریاضی توصیه میکنم به شاگردانی که در جدول ضرب و حساب اعداد ضعیف هستند این بازی ریاضی رو به عنوان فعالیت مکمل و خارج از کلاس ارائه دهند.
مثل همیشه مشتاق شنیدن و خوندن نظرات کارشناسی و پیشنهادات سازنده شما عزیزان هستم.
دانلود نرم افزار Mathematic's Workroom V:1.0
(باحجم یک مگابایت)دانلود کنید
 

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲
با پیشنهادی که به مدرسه دادم و موافقت آنها، روز ۳۱ فروردین ماه ۱۳۸۸ یک المپیاد ریاضی در پایه دوم برگزار کردیم. نوع سوالات این المپیاد بیشتر مفهومی است و کمتر به مهارت های محاسباتی نیاز دارد و این به این معنی است که این المپیاد تقریبا در هر مدرسه ای با هر سطحی می تواند برگزار شود.

دریافت سوالات المپیاد ریاضی - پایه دوم راهنمایی

دریافت جواب سوالات المپیاد ریاضی - پایه دوم راهنمایی

نتیجه ای که بدست آمد، برای من کاملا منتظره و برای مدرسه تقریبا غیر منتظره بود! لیست نتایج کاملا با لیست های کلاسی متفاوت بود. کسانی که معمولا در صدر نمرات مدرسه بودند، در لیست المپیاد ریاضی، به طور نامعینی پراکنده شده بودند و حتی معدل ۲۰ پایه، رتبه ۹۲ را یافته بود.

این المپیاد نشان داد که کلاس های نکته و تست بیرون از مدرسه که بچه های نمره بالای ما را برای رقابت ها آماده می کنند ، تا چه حد به مفاهیم ریاضی می پردازند!!!

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲
معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲

همانطور كه قبلا قول داده بودم رسم هاي كتاب رياضي دوم راهنمايي رو هم آماده كردم اميدوارم مورد پسند باشه.


اگه استفاده كرديد لطف كنيد نظر هم بديد.

 

برای دانلود رسم های کتاب ریاضی اول راهنمایی بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

 

برای دانلود رسم های کتاب ریاضی دوم راهنمایی بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

ان شا الله به زودي رسم هاي كتاب سوم هم در وبلاگ قرار داده خواهد شد.


معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲

فهرستی از سوالات مربوط به توسعه دروس که دبیران محترم  ریاضی می توانند آنهارا به عنوان فعالیت خارج از کلاس جهت پرورش واگرایی ذهن دانش آموزان فعال در کلاس مطرح نمایند.

pdf

word

 حل مسئله قلب تپنده ی ریاضیات است

معلمی خوب است که دانش آموزان را به کنجکاوی و پرسش بیشتر برمی انگیزد.

 (  دکتر شعاری نژاد  )

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲
براي تبديل واحدها به يکديگر مي توان فنون مختلفي به کار برد . که گاه به خاطر سپردن تمامي آنها بسيار وقت گير بوده و بازده لازم هم ندارد . در اين قسمت نرم افزاري را مشاهده مي کنيد که مي تواند واحدها را به يکديگر تبديل نمايد.

مشاهده نرم افزار تبديل واحدها

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲
به طور یقین این مشکل تنها برای کلاس های من نیست و خیل عظیمی از همکاران ریاضی با این مشکل(در واقع معزل) گریبانگیر هستند.دانش آموزی که سر کلاس کاردر کلاس ها را به خوبی در گروه ها حل می کند ولی متاسفانه در خانه نیم ساعت هم برای حل تمرینات کتاب وقت صرف نمی کند و به راحتی هرچه تمام پاسخ تمرینات و مسئله ها را از روی این گونه کتاب ها کپی می کنند و واقعا کپی می کنند، چون خیلی هاشون اصلا نمی دونند چی نوشتند.

ظاهرا تنها راه حل این مشکل این است که تمرین ها و مسائل را تغییر دهیم ولو در حد تغییر صورت سوال ها ،در این باره می توان از کتاب های کار استفاده کرد ولی باید دقت شود که بعضی از سوالات تمرین ها هدف خاصی را دنبال می کنند بنابراین بهتر است سوالات جایگزین شبیه آنها باشند.

برای فعالیت خارج از کلاس و پرورش ذهن های خلاق و مهمتر از همه ایجاد تفکر واگرا در دانش آموزان( که یکی از مهمترین اهداف درس ریاضیات است) می توانید از نمونه سوالات پست بعدی(توسعه دروس) استفاده کنید.

یکی از مهمترین نتایج تفکر واگرا این است که دانش آموزان فوری و بدون تفکر به سوال پاسخ نمی دهند و همین که حتی برای پاسخ نادرست هم فکر می کنند و جواب می دهند مهم است.

نظر شما چیست ؟

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲
روش تدريس از جمله مؤلّفه هاي اصلي برنامه ي درسي و از مراحل مهم طرّاحي آموزشي محسوب مي شود. تدريس خوب، به معناي كمك به خود يادگيري دانش آموزان است، به بيان ديگر رو شهاي تدريس، ابزارهاي مفيدي براي ايجاد يادگيري با معنا هستند.هر اندازه معلّمان با رو شهاي متفاوتي آشنا باشند، ابزارهاي متعددي را در اختيار خواهند داشت كه بتوانند توسط اين ابزارها محتوا و مواد دلخواه را در اختيار دانش آموزان قرار دهند. معلّمان در تصميم گيري براي استفاده از رو شهاي تدريس و انتخاب مناسب ترين آنها، بايد به عواملي؛ همچون:انتظارات خود و نظام آموزشي از يادگيرندگان، امكانات، فضا، زمان، تعداد يادگيرندگان و ... توجه كنند. علاوه براين، اگرچه هر يك از رو شها، رويكرد خاص خود را دارد ولي مي توان از عناصر و مؤلّفه هاي آن ها، به صورت تركيبي استفاده كرد كه اين امر مستلزم خلاقيت، تجربه و مهارت حرفه اي معلّمان گرامي است. لذا كميسيون كيفيت بخشي به فرآيند ياددهي- يادگيري دفترآموزش و پرورش راهنمايي تحصيلي، پس از ارائه ي بروشورهاي مربوط به نظريه هاي يادگيري، اقدام به طرّاحي و تدوين بروشورهايي با عنوان « روش هاي فعال ياددهي- يادگيري » نموده تامعلّمان گرامي بتوانند از اين مجموع هها در جهت غناي علمي خود بهره بگيرند.

برای دانلود روی لینک های زیر کلیک راست کرده و گزینه Save target As را انتخاب کنید و اگر از Fire fax استفاده می کنید روی لینک زیر راست کلیک کرده و گزینه Save Link AS را انتخاب کنید.


الگوی دریافت مفهوم
الگوی بارش مغزی
الگوی پیش سازمان دهنده
الگوی حل مسئله
الگوی ساختن گرایی 5E
الگوی فناوری اطلاعات و ارتباطات
الگوی اعضای تیم
الگوی استقرایی
الگوی کاوشگری

منبع: دفتر آموزش راهنمایی تحصیلی - گروه های آموزشی

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲

از لینک زیر دانلود کنید ......  حجم ۲۱۰ کیلو بایت

آموزش حل مسئله

امیدوارم از مطلب بلا استفاده کرده باشید    نکنید ضرر می کنید

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲
معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲

ابتدا ورود شما عزيزان را به سال دوم تبريك مي‌گوييم. اميدواريم سال اول را با موفقيت زياد پشت سر گذارنده باشيد و با يك روحيه‌ي شاد و نفسي تازه با هم به سراغ دنياي قشنگ رياضي برويم . 
وب‌گاهي كه مشاهده مي‌كنيد،‌ متعلق به شماست و وظيفه‌ي ماست كه آن‌چه كه شما خواهان آن هستيد را در اينجا فراهم كنيم. پس ما را تنها نگذاريد.
اگر در كتاب طلايه‌داران اشاره شده بود كه بعضي از مطلب‌ها را از وب‌گاه دريافت كنيد،‌ آن‌ها را در اينجا مي‌توانيد بيابيد. اين مطلب‌ها در سمت راست همين صفحه و در بخش «كتاب طلايه‌داران» قرار گرفته‌اند. اين مطلب‌هاي در فُرمت pdf. تهيه شده‌اند و با كليك روي عنوان هر مطلب مي‌توانيد آن را مشاهده كنيد. هم‌چنين براي باربرداري (download) هر كدام از آنها كافيست روي عنوان مطلب راست-كليك كرده و سپس روي گزينه‌ي «save taget as» كليك كنيد. 

تذكر: براي مطالعه‌ي مطلب‌هاي با فُرمت  pdf. به نرم‌افزار «Adobe Acrobat Reader»، يا نرم‌افزارهاي مشابه آن نيازمنديد.

تذكر: بازي نبرد دريايي داراي فُرمت  swf. است. براي مشاهده ي فايل‌هاي با فُرمت  swf. به نرم‌افزار «Adobe Flash Player»، يا نرم‌افزارهاي مشابه آن نيازمنديد.


 

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲
امروز برف ، سنندج را سفید پوش کرد  

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲
در سال‌هاي اخير استفاده از منابع جديد انرژي يا به عبارت ديگر انرژي‌هاي نو با هدف كاهش پيامدهاي نامطلوب زيست‌محيطي در بسياري از كشورها مورد توجه قرار گرفته است.

از آنجايي كه امروزه در بسياري از كشورها افزايش انتشار گازهاي گلخانه در نتيجه مصرف سوخت‌هاي فسيلي روند زندگي مردم را مختل كرده است و موجب محروميت آنها از ديدن آسماني آبي و عاري از هر گونه آلودگي شده است از اين رو به نظر مي‌رسد كه استفاده از انرژي‌هاي‌ نو بتواند راهكار مناسبي براي حل بحران آلودگي هوا در شهرهاي بزرگ و صنعتي باشد. اگرچه استفاده از انرژي خورشيدي، بهره‌گيري از نيروي باد در سطح درياها، به دام انداختن انرژي نهفته در جريان آب رودخانه، حركت امواج يا حتي انرژي جزر و مد درياها، استفاده از منابع سوختي بيولوژيكي و همچنين انرژي زمين گرمايي از جمله منابعي هستند كه از آنها به عنوان انرژي‌هاي نو نام برده مي‌شود و استفاده از آنها براي تامين انرژي در سال‌هاي اخير در بسياري از كشورهاي توسعه‌يافته و برخي از كشورهاي در حال توسعه مورد توجه قرار گرفته است، اما آيا تا به حال به اين موضوع فكر كرده‌ايد كه بتوان از ابرها به عنوان منبعي براي تامين انرژي الكتريكي استفاده كرد؟ اگرچه ايده تامين انرژي الكتريكي از آسمان بسيار بحث برانگيز بوده است، اما بسياري از دانشمندان و محققان بر اين باورند كه اين ايده نه‌تنها مي‌تواند راهكار مناسبي براي دستيابي به منبع سبز و نامحدودي براي تامين انرژي باشد بلكه مي‌توان از آن به عنوان روشي مناسب براي تشخيص زمان وقوع گردبادها شده و كاهش پيامدهاي ناشي از آن نيز استفاده كرد. با توجه به آنچه گفته شد مي‌توان به اين نتيجه رسيد كه اگر ما انسان‌ها بتوانيم آگاهي خود را نسبت به اتمسفر زمين افزايش دهيم مي‌توانيم به يافته‌هاي جديدي مبني بر وجود منابع جديد براي تامين انرژي در محيط، اطرافمان دست يابيم.

سايت Newscientist‌ / مترجم : فرانك فراهاني‌جم‌ادامه مطلب...
معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲

هشتمین دوره از برنامه‌های جوایز بازی‌های ویدیویی اسپایک شب گذشته همراه با معرفی و رونمایی از عناوین متعددی از جمله فورزا4، اثرجرمی3، بتمن: آرکام سیتی، دیوانه و ... برگزار شد. هر ساله در کنار معرفی عناوین بزرگ استودیوهای بازی‌سازی و شرکت‌های ناشر بازی‌های ویدیویی و رایانه‌ای، بهترین‌های سبک‌ها و پلت‌فرم‌های مختلف طی سالی که گذشت، معرفی می‌شوند.

هرچند به نحوه‌ی انتخاب بازی‌های برتر از سوی کارشناسان این همایش ایرادات اساسی وارد شده است، اما VGA توانسته طی هشت سال گذشته با افزایش اعتبار خود به نحوی به مراسم اسکار صنعت بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی تبدیل شود، از این‌رو انتخاب‌های این همایش نقش بسزایی در انتخاب‌های سایر مجلات و خبرگزاری‌ها تا انتهای سال جاری میلادی خواهد داشت.

همان‌طور که اکثرا پیش‌بینی کرده بودید، بازی سرخپوست مرده: رستگاری، جدیدترین شاهکار استودیوهای بازی‌سازی راک‌استار توانست نشان بهترین بازی سال 2010 میلادی را به خود اختصاص دهد. لازم به ذکر است همایش جوایز بازی‌های ویدیویی با راک‌استار میانه‌ی خوبی دارد و در همایش سال 2008 میلادی، در حضور رقبای قدرتمندی از جمله متال‌گیرسالید4 و سوپر ماریو گالاکسی، قسمت چهارم از مجموعه بازی‌های GTA را بعنوان بازی سال انتخاب کرد.

جان مارستون در حالی توانست جام بهترین بازی سال 2010 میلادی را به خانه ببرد که قسمت دوم از مجموعه بازی‌های اثر‌جرمی علی‌رغم کسب نشان ویژه در دو بخش "بهترین بازی نقش‌آفرینی" و "بهترین بازی ایکس‌باکس360"، نتوانست در این بخش توفیقی کسب کند. مجموعه بازی‌های خدای‌جنگ را نیز می‌توان از جمله موفق‌ترین برندهای امسال معرفی کرد، چراکه خدای‌جنگ3 توانست در دو بخش "بهترین بازی پلی‌استیشن3" و "بهترین گرافیک" جایزه‌های ویژه را نصیب خود کند و خدای‌جنگ: روح اسپارتا بعنوان "بهترین بازی کنسول‌های دستی" شناخته شد.

فرقه‌ی‌اساسین: انجمن برادری از جمع بازی‌های نشان‌دار دور نماند و توانست با شایستگی جایزه‌ی "بهترین بازی اکشن ماجرایی" را به خود اختصاص دهد. در حالی که تصور می‌شد هیلو: ریچ بعنوان "بهترین بازی ایکس‌باکس360" طی سال 2010 میلادی انتخاب می‌شود، این عنوان به نشان "بهترین بازی چندنفره‌ی آن‌لاین" بسنده کرد. در ادامه می‌توانید لیست کامل بازی‌هایی که در جریان همایش جوایز بازی‌های ویدیویی سال 2010 میلادی موفق به کسب نشان شده‌اند را مشاهده کنید:

- استودیوی سال: BioWare
 Blizzard Entertainment
 Bungie Studios
 Rockstar San Diego


- بهترین بازی نینتندو Wii: Donkey Kong Country Returns
 Kirbys Epic Yarn
 Metroid: Other M
 Super Mario Galaxy 2

- بهترین بازی ایکس‌باکس360: Alan Wake
 Fable III
 Halo: Reach
 Mass Effect 2

- بهترین بازی PS3: God of War III
 Heavy Rain
 ModNation Racers
 Red Dead Redemption


- بهترین بازی رایانه‌های شخص: Fallout: New Vegas
 Mass Effect 2
 Sid Meiers Civilization V
 StarCraft II: Wings of Liberty

- بهترین بازی کنسول‌های دستی: God of War: Ghost of Sparta
 Metal Gear Solid: Peace Walker
 Professor Layton and the Unwound Future
 Super Scribblenauts


- بهترین تیراندازی: Battlefield: Bad Company 2
 BioShock 2
 Call of Duty: Black Ops
 Halo: Reach


- بهترین بازی اکشن ماجرایی: Assassins Creed: Brotherhood
 God of War III
 Red Dead Redemption
 Super Mario Galaxy 2


- بهترین نقش‌آفرینی: Fable III
 Fallout: New Vegas
 Final Fantasy XIII
 Mass Effect 2

- بهترین بازی چندنفره: Battlefield: Bad Company 2 
 Call of Duty: Black Ops 
 Halo: Reach StarCraft II: Wings of Liberty


- بهترین بازی ورزشی انفرادی: EA Sports MMA
 Shaun White Skateboarding
 Tiger Woods PGA Tour 11
 UFC Undisputed 2010


- بهترین بازی ورزشی تیمی: FIFA Soccer 11
 Madden NFL 11
 NBA 2K11
 MLB 10: The Show


- بهترین بازی مسابقه‌ای: Blur
 ModNation Racers
 Need For Speed: Hot Pursuit
 Split/Second


- بهترین بازی ریتمیک: Dance Central
 DJ Hero 2
 Def Jam Rapstar
 Rock Band 3

- بهترین موسیقی بازی: Def Jam Rapstar
 DJ Hero 2
 Guitar Hero: Warriors of Rock
 Rock Band 3


- بهترین گرافیک: God of War III
 Heavy Rain
 Kirbys Epic Yarn
 Red Dead Redemption


- بهترین بازی دانلودی: Costume Quest
 Lara Croft and the Guardian of Light
 Monday Night Combat
 Scott Pilgrim vs. The World: The Game


- بهترین محتوای قابل دانلود: BioShock 2: Minervas Den
 Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx
 Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker
 Red Dead Redemption - Undead Nightmare

- بهترین بازی مستقل: Joe Danger
 Limbo
 Super Meat Boy
 The Misadventures of P.B. Winterbottom


- مورد انتظارترین بازی: Batman: Arkham City
 BioShock: Infinite
 Gears of War 3
 Portal 2

- بهترین شخصیت سال: Ezio Auditore DiFirenze
 Kratos
 John Marston
 Frank Woods


- بازی سال: Call of Duty: Black Ops
 God of War III
 Halo: Reach
 Mass Effect 2
 Red Dead Redemption


معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲

هرچند پیش از برگزاری هشتمین دوره از مراسم جوایز بازی‌های ویدیویی این خبر در قالب شایعه در اکثر خبرگزاری‌های مرتبط با بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی مطرح شده بود، اما در جریان برگزاری این برنامه با نمایش قطعه تریلری کوتاه، حضور کریتوس، قهرمان خشن مجموعه بازی‌های خدای‌جنگ در قسمت بعدی از مجموعه بازی‌های مورتال‌کامبت قطعی شد.

پیش از این نیز شایعاتی در خصوص احتمال حضور کریتوس در جدیدترین قسمت از مجموعه بازی‌های مبارزه‌ای بسیار محبوب و پرطرفدار مورتال‌کامبت، بهمراه تمام‌کننده‌های انحصاری خود مطرح شده بود، اما در جریان مراسم جوایز بازی‌های ویدیویی امسال این موضوع رسما تایید شد. پر واضح است شخصیت کریتوس تنها در نسخه‌ی پلی‌استیشن3 بازی حضور خواهد داشت و بازی‌کننده‌های ایکس‌باکس360 نمی‌توانند از این شخصیت استفاده نمایند.

اگر از طرفداران پروپاقرص بازی‌های سبک مبارزه‌ای هستید اما قسمت چهارم از مجموعه بازی‌های استریت‌فایتر یا قسمت ششم از سری بازی‌های تکن به هر دلیلی نظر شما را به خود جلب نکرده‌ و فقط با یک مورتال‌کامبت درست و درمان شارژ می‌شوید، حتما اطلاع دارید که اد بوون، خالق این بازی بسیار محبوب مشغول کار بر روی ساخت قسمت جدیدی از این عنوان است که طی سال آینده‌ی میلادی در اختیار بازی‌کننده‌های پلت‌فرم‌های ایکس‌باکس360 و پلی‌استیشن3 قرار خواهد گرفت.
در ادامه می‌توانید تصاویر منتخب تریلر معرفی کریتوس بعنوان شخصیت قابل‌بازی مورتال‌کامبت را مشاهده کنید:

Mortal Kombat
 سازنده: NetherRealm
 ناشر: Warner Bros. Interactive Entertainment
 سبک: مبارزه‌ای
 پلت‌فرم: PS3 - Xbox360
 تاریخ انتشار: 2011 میلادی

 
 
 
 
 

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲
بلور برف چطور تشکیل می‌شود؟ / فیلم

دانش  - الگوهای طبیعی تشکیل دانه‌های برف از ابرها هنوز ناشناخته‌‌اند. محققان مؤسسه فناوری کالیفرنیا تلاش کرده‌اند با تولید بلورهای مصنوعی در شرایط کنترل‌شده و استفاده از جریان الکتریکی این قوانین را کشف کنند.

محبوبه عمیدی: تماشای بلور برفی که در آزمایشگاه شکل می‌گیرد، شاید کمی عجیب به نظر برسد؛ اما می‌تواند به اندازه تماشای دانه‌های برفی که از آسمان می‌بارند، بیننده را مسحور کند.

بلور برفی که می‌توانید شاهد شکل‌گیری آن در این ویدئو باشید، بخشی از تلاش کنت لیبرچ از مؤسسه فناوری کالیفرنیا برای درک بهتر نحوه شکل‌گیری بلورهای برف در طبیعت است.

به گزارش نیوساینتیست، هنوز هم قوانین اولیه تشکیل دانه‌های برف در طبیعت ناشناخته مانده‌اند. تنها می‌دانیم تشکیل این بلورها از الگوهای بسیار متنوعی پیروی می‌کند که هر یک تابع تغییرات دما و میزان رطوبت محیط خواهند بود. لیبرج و همکارانش تلاش کرده‌اند با به کارگیری یک محفظه با قابلیت کنترل دما و تبدیل مستقیم بخار آب به بلورهای یخ یا فرایند تصعید که در طبیعت صورت می‌گیرد، این قوانین طبیعی را کشف کنند.

براى کمک به رشد این بلور بزرگ منفرد با استفاده از جریان الکتریکی یک سوزن یخی ایجاد شده است. این سوزن یخی مانند پایه‌ای برای نگاه داشتن بلور به کار گرفته شده است. علاوه بر این لیبرچ و همکارانش با ایجاد تغییرات متناوب در میدان الکتریکی درون محفظه موفق شده‌اند اشکال گوناگونی از بلورهای یخ را در شرایط یکسان خلق کنند. 173/د

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲
دانش > فناوری  - مسابقات 24ساعته لمان را باید مسابقه اتوموبیل‌رانی استقامت دانست. آئودی، یکی از شرکت‌کنندگان موفق این مسابقات به تازگی از خودروی R18 که تابستان آینده در لمان 2011 شرکت می‌کند، رونمایی کرد.

 

 

محبوبه عمیدی: جمعه‌ای که گذشت، مطابق برنامه از پیش‌ تعیین‌شده نمونه اولیه آئودی R18 که نسل تازه‌ای از خودروهای مسابقات اتوموبیل‌رانی این شرکت است و برای رقابت در مسابقات 24ساعته لمان 2011 تولیدشده، رونمایی شد.

به گزارش autoblog، در این نمونه سقف پوشیده و آرایه کاملا جدیدی برای چراغ‌ها پیش‌بینی شده است. این اولین‌بار است که آئودی از این طراحی سقف که پیش از این توسط پژو به کار گرفته شده، استفاده می‌کند.

طرح سقف این اتومبیل که شباهت چندانی با نسل‌های پیشین آن یعنی R8، R10 و R15 Plus ندارد، شرایط آیرودینامیک بهتری را برای R18 فراهم خواهد کرد و از خستگی راننده نیز در این مسابقه استقامت 24 ساعته می‌کاهد.

این اتومبیل از یک موتور کوچک 6سیلندر 3.7 لیتری استفاده می‌کند که قدرت و گشتاور نیروی حاصل از این موتور هنوز اعلام نشده است.

برای افزایش مقاومت اتومبیل و کاهش وزن آن، بدنه R18 از فیبر کربن یکپارچه ساخته‌شده و آرایه عجیب چراغ‌های جلو تمام‌ال.ای.دی است.

R18 اولین‌بار در بهار 2011 آزمونی 6 ساعته را پشت سر خواهد گذاشت. پس از آن مهندسان آئودی تا تابستان آینده و لمان 2011 تنها فرصت 5 مرحله بررسی و تیونینگ این خودرو را خواهند داشت تا آن را برای یکی از سخت‌ترین مسابقات اتوموبیل‌رانی جهان آماده کنند. 173/د

معین خسروپناه دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۲

VGA 2010 | دانلود تمامی تریلر های به نمایش درآمده با لینک مستقیم

 

 

در VGA امسال تریلر های بسیاری از بازی های آینده به نمایش در آمد که که مطمعنا اشتیاق زیادی برای دانلود آن ها دارید . در زیر لینک دانلود تمامی تریلر های به نمایش در آمده در نمایشگاه به صورت مستقیم قرار داده شده است :

 


Batman: Arkham City

Mortal Kombat Exclusive Kratos

Elder Scrolls V: Skyrim

Thor :The God of Thunder

Mass Effect 3

Resistance 3

Prototype 2

Insane

Portal 2

Forza Motorsport 4

SSX: Deadly Descents

Deadliest Warrior: The Game

Uncharted 3: Drake's Deception

 

تمامی تریلر ها با کیفیت HD هستند . 

معین خسروپناه یکشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۱
عاشورا سه‌شنبه بود، 20 مهر 59 هجری شمسی
بررسی تاریخ حادثه کربلا


دانش > نجوم  - انطباق دقیق رویدادهای تقویم هجری قمری و شمسی کار سختی است؛ اما با استفاده از نرم‌افزارهای رویت هلال مشخص می‌شود که عاشورای 61 هجری قمری در روز سه‌شنبه 20 مهر یا چهارشنبه 21 مهر اتفاق افتاده است.

امیرحسن‌زاده*: تقویم رسمی کشور بر اساس هجری خورشیدی است. همان‌طور که از نام آن بر می‌آید، مبداء آن هجرت پیامبر اسلام (صلی‌ا... علیه و آله و سلم) از مکّه به مدینه است و طول سال آن، مدت زمان بین دو عبور متوالی مرکز خورشید از نقطه اعتدال بهاری است که به طور متوسط 365.242198 شبانه‌روز یا 365 شبانه‌روز و 5 ساعت و 48 دقیقه و 45 ثانیه حساب شده است.

برخلاف تصور عموم، تقویمی که امروز از آن استفاده می‌کنیم، از سال 1304 هجری خورشیدی به عنوان تقویم رسمی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما تقویم هجری قمری برای ثبت بسیاری از وقایع تاریخی مورد استفاده مورخان بوده است. ضمن آن‌که بسیاری از مناسبت‌ها و اعیاد تقویم بر پایه هجری قمری است. بنابراین مسئله انطباق تاریخ های تقویم هجری قمری و شمسی همواره مورد توجه منجمین و مورخین بوده است. یکی از این موارد انطباق واقعه عاشورا (10 محرم 61 هجری قمری) با تقویم هجری شمسی است. برای وارد شدن به این بحث، ابتدا نگاهی دقیق‌تر به تقویم هجری قمری می‌اندازیم.

مبنای تقویم هجری قمری
تقویم هجری قمری هلالی، تقویم دینی مسلمانان جهان است. مبدأ این تقویم، اول محرم سالی است که پیامبر اکرم (صلی‌ا... علیه و آله و سلم) از مکة معظمه به مدینة منوره هجرت فرمود. این مبدأ در اغلب کشورهای اسلامی ، روز جمعه 1 محرم سال 1 هجری‌قمری، مطابق 27 تیر 1 هجری‌شمسی و مطابق 16 ژوئیة 622 میلادی (ژولینی) اختیار شده است. سال‌های این تقویم شامل 12 ماه قمری هلالی است که به ترتیب عبارتند از: محرم ،صفر، ربیع‌الاول، ربیع‌الثانی، جمادی‌الاول، جمادی‌الثانی، رجب، شعبان، رمضان، شوال، ذی‌القعده و ذی‌الحجه.

طول ماه هلالی، مدت زمان بین دو لحظة ماه نوی نجومی متوالی است. مقدار متوسط طول ماه هلالی حدود 29.530589 شبانه‌روز یا معادل 29 شبانه‌روز و 12 ساعت و 44 دقیقه و 3 ثانیه است. بنابراین به طور متوسط طول سال قمری برابر با 354.367068 شبانه‌روز = 29.530589 × 12 است. این تقویم به دو شکل هلالی و قراردادی مورد استفاده قرار می گیرد.

تقویم هجری قمری هلالی
در این نوع تقویم که در کشورهای اسلامی به منظور تعیین اعیاد و مناسبت‌های مذهبی استفاده می‌شود، تاریخ اول هر ماه با رؤیت هلال ماه نو در شامگاه روز بیست‌ونهم یا سی‌اُم ماه قبل، تعیین می‌شود. در نتیجه، تعداد شبانه‌روزهای هر ماه قمری برابر با مدت زمان بین دو رؤیت متوالی هلال ماه نو است. این نوع روش آغاز ماه، پیش از اسلام به ویژه در بین اقوام سومری، بابلی و یهودی نیز رایج و سابقه‌ی طولانی داشته است.

پیش‌بینی وضعیت رؤیت هلال ماه‌های قمری به مقادیر مشخصه‌های ماه و خورشید و موقعیت جغرافیایی رصدگر در لحظه غروب خورشیدِ روز بیست‌ونهم ماه قبل بستگی دارد. در واقع در این تقویم کارشناسان با محاسبه مشخصه‌های ماه و خورشید در زمان غروب خورشید روز بیست‌ونهم ماه قمری و مقایسه آن با معیارها و رکوردها، وضعیت رؤیت‌پذیری هلال ماه را پیش بینی می‌کنند. 
این امکان وجود دارد که هلال ماه نو در مکانی بر روی کره زمین، دقایقی بعد از غروب خورشید روز بیست‌و‌نهم رؤیت شود و در مکان دیگری رؤیت نشود که این اختلافِ یک شبانه‌روزی در رؤیت هلال ماه‌های قمری، اختلاف یک شبانه‌روزی را در تقویم هجری قمری هلالی کشورهای اسلامی سبب می‌شود.

مطابق حکم شرعی اگر هلال ماه در شامگاه بیست‌ونهم ماه رؤیت شود، آن ماه به پایان رسیده و فردا اول ماه بعد است؛ ولی اگر هلال ماه در شامگاه روز بیست‌ونهم رویت نشد، ماه 30 روزه می‌شود. بنابراین ماه قمری نمی‌تواند 28 روزه یا 31 روزه باشد. ضمن آن‌که در تقویم هجری قمری هلالی، برای توالی ماه‌های 29 و 30 روزه نظم و قاعده مشخصی وجود ندارد. از این رو ممکن است چند ماه متوالی 29 روزه یا 30 روزه وجود داشته باشد.

تقویم هجری قمری قراردادی
تاریخ‌نویسان و سایر پژوهشگران برای سهولت در محاسبات روزمره‌ تقویم هجری قمری و بر طرف کردن اشکالات ناشی از اختلاف در تقویم هجری قمری هلالی در کشورهای اسلامی، از تقویمی به نام«تقویم هجری قمری قراردادی» استفاده می کنند. البته این نوع تقویم در تعیین اول ماه‌های قمری کاربردی ندارد.

معین خسروپناه یکشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۱

پس از ماه ها انتظا،چهارمین نسخه از سری Forza معرفی شد.با نمایش تیزری دراماتیک و کوتاه در VGA،تاریخ عرضه ی این عنوان نیز مشخص شد.همانند نسخه ی قبل،Forza 4 نیز در پاییز منتشر خواهد شد.جالب است بدانید که این عنوان همانی است که با نام Forza Kinect در E3 معرفی شده بود.در حال حاضر عنوان انحصاری Gran Turismo 5 روانه ی بازار شده است.

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰
کشف الماس‌های تقلبی در آسمان


دانش > نجوم  - اخترشناسان ایرلندی ستاره‌ای را در فاصله حدود دو هزار سال نوری از زمین یافته‌اند که از الماس‌های تقلبی تشکیل شده و به خاطر دمای بسیار زیادش (20هزار درجه سانتی‌گراد) به رنگ آبی کم‌رنگ می‌درخشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، دانشمندان رصدخانه آرما در ایرلند شمالی با بررسی ستاره‌ای به شناسه LS IV-14 116 که در فاصله 2هزار سال نوری از زمین در مرز صور فلکی جدی/ بزغاله و دلو/ آبریز واقع شده، متوجد شدند رنگ آبی کم‌رنگ این ستاره که همانند یک الماس به‌نظر می‌رسد، به دلیل اتمسفر بسیار غنی از عنصر زیرکونیم است.

مقدار زیرکونیوم موجود در این ستاره 10هزار بار بیشتر از زیرکونیوم موجود در خورشید است و بدین ترتیب، LS IV-14 116 اولین ستاره‌ای بسیار غنی از زیرکونیم به‌شمار می‌رود. 

الماس‌های واقعی از کنار هم قرار گرفتن کربن در آرایش بلوری خاصی به‌وجود می‌آیند؛ درحالی‌که جواهرسازان از بلورهای دی‌اکسیدزیرکونیم برای ایجاد الماس‌های تقلبی استفاده می‌کنند که علی‌رغم شباهت بسیار به الماس واقعی، بسیار ارزان‌ترند.

علاوه بر کشف 4 میلیارد تن زیرکونیم در این ستاره (که 4هزار برابر تولید سالانه زیرکونیوم در زمین است)، اخترشناسان آثار شیمیایی سه عنصر دیگر استرانسیوم، ژرمانیم و "ایتریم" را در جو این ستاره کشف کردند.

مطالعات پیشین نشان داده بود که این ستاره، خرده‌کوتوله‌ای بسیار داغ و غنی از هلیوم متعلق به گروه زیرکوتوله‌ها است و دمای سطح آن بسیار زیاد (بالاتر از 20هزار درجه سانتی‌گراد) است. بر همین اساس، دانشمندان طرحی خیالی از این ستاره را رسم کردند که تصویر آن را در ابتدای همین خبر مشاهده می‌کنید.

نخستین تصویر از اختروشی دوگانه در فاصله 9 میلیارد سال نوری / عکس و فیلم

نخستین تصویر از اختروشی دوگانه در فاصله 9 میلیارد سال نوری / عکس و فیلم

دانش > نجوم  - با تجهیز مجموعه تلسکوپ رادیویی ای-مرلین به فناوری فیبر نوری، توان این مجموعه حدود 100 برابر افزایش یافته و این رادیوتلسکوپ می‌تواند تصاویر دقیقی از اجرامی به فاصله 9 میلیارد سال‌نوری از زمین تولید کند.

ابوالفضل کریمی: تلسکوپ ای- مرلین قابلیت‌های منحصربه فرد خود را با گرفتن تصاویر فوق‌العاده از اختروشی در فاصله 9 میلیارد سال نوری از زمین نشان داد.

به گزارش بی‌بی‌سی، ای-مرلین آرایه‌ای متشکل از 7 تلسکوپ رادیویی در انگلستان است که سال گذشته به فناوری فیبر نوری مجهز شد و به این ترتیب قدرتش به طرز شگفت‌آوری افزایش پیدا کرد.

نور حاصل از اختروش دوگانه توسط جسم غول‌پیکری که بین آن و زمین قرار گرفته، خمیده می‌شود و به همین دلیل تصویری دوتایی از این جرم آسمانی تشکیل می‌شود. این پدیده که از آن به عدسی گرانشی یاد می‌شود، اثباتی دقیق برای نظریه نسبیت عام اینشتین است.

اختروش که مخفف عبارت «منبع رادیویی شبه‌ستاره‌ای» است، به درخشندگی ستارگان کهکشان خودمان دیده می‌شود و به همین دلیل دانشمندان آن‌را اختروش یا شبه‌ستاره نامیدند. این اجرام مقادیر بسیار زیادی از انرژی و ماده را در جهان منتشر می‌کنند و قدرت خود را از سیاهچاله‌ای بسیار عظیم که در قلب آن واقع شده به دست می‌آورند.

تصویر ای-مرلین نشان می‌دهد که چگونه عدسی گرانشی می‌تواند چندین تصویر از یک اختروش تولید کند. در بالا، اختروشی را می‌بینید که مجموعه‌ای از امواج رادیویی با سرعتی نزدیک به نور از آن خارج می‌شوند. در پایین، تصویر دیگری از این اختروش وجود دارد و درست بالای آن، تصویر محو کهکشان نزدیک‌تر را می‌بینید که عدسی گرانشی در اثر جاذبه آن اتفاق افتاده است. 

این تصویر شفاف به وضوح نشان می‌دهد استفاده از خطوط ارتباطی و به‌روزرسانی این مجموعه تلسکوپی، قدرت آن‌ها را به طور قابل توجهی ارتقا بخشیده است.

قبلا این 7 تلسکوپ از طریق آنتن‌هایی که در محدوده امواج میکروویو عمل می‌کردند اطلاعات را برای یکدیگر می‌فرستادند. این روش کند بود و در طی آن برخی از اطلاعات از دست می‌رفتند، اما با جایگزینی خطوط فیبر نوری نتایج بسیار امیدبخشی به دست آمد.

مایک گرت مدیر موسسه ستاره‌شناسی رادیویی هلند در این باره گفت: «ای-‌مرلین به زودی به یک تلسکوپ متفاوت تبدیل خواهد شد و اخترشناسان در سراسر جهان برای استفاده از لحظه‌شماری خواهند کرد».

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰
جنگ دريايي ايران و يونانيان در دماغه آرتميسيوم

يازدهم اوت سال 480 پيش از ميلاد، «اوريبيادسEurybiades» فرمانده اسپارتي بخشي از ناوگان اتحاديه يونانيان كه از نتيجه جنگ ترموپيل و كشته شدن لئونيداس پادشاه اسپارت با همه نيروهايش در اين تنگه، آگاه نبود تصميم گرفت كه با 127 كشتي سه رديف پاروزن ( تريرمTrireme) به ناوگان ايران كه به موازات نيروي زميني خود در حركت بود و آذوقه رساني مي كرد شبيخون بزند. هدف از اين حمله آسيب رساني به كشتي هاي حامل خواربار بود كه زير حمايت كشتي هاي جنگي قرار داشتند. اوريبيادس گمان كرده بود كه با از دست رفتن كشتي هاي حامل خواربار، ارتش عظيم ايران ناچار به بازگشت خواهد شد. فرماندهي ناوگان ايران با مشاهده تحركاتي در ميان كشتي هاي يوناني، متوجه نقشه حمله شده بود و براي خنثي كردن آن، شماري از كشتي هاي خود را مامور كرده بود كه جزيره «اوويا» را دور بزنند و 127 كشتي يوناني را محاصره كنند كه اوريبيادس از طريق يك يوناني فراري از ناوگان ايران (از مردم ايوني ـ غرب تركيه امروز) متوجه قضيه شد و بي درنگ (همان روز) دست به حمله زد. وي در جريان زد و خورد كه دريا هم توفاني شده بود اطلاع يافت كه لئونيداس كشته شده و جنگ ترموپيل پايان يافته و نيروي زميني ايران حركت به سوي آتن را آغاز كرده است كه از ادامه جنگ دست كشيد و با كشتي هايش كه تعدادي از آنها هم از دست رفته بودند با عجله عازم سالاميس شد تا در انتقال خانواده هاي آتني از شهر و انتقال آنان به جزاير دوردست كمك كند. چون جنگ دريايي يازدهم اوت در دماغه آرتميسيوم واقع در شمال جزيره «اوويا» روي داده بود اين جنگ در تاريخ به نبرد دريايي آرتميسيوم Artemisium معروف شده است. معبد آرتميس در همان داغه قرار دارد. شرح اين نبرد را هرودوت نوشته و تعداد كشتي هاي ايران را چند برابر شمار واقعي گزارش كرده است. .

صلح با ايران

هادريان (هادريانوس) يازدهم اوت سال 117 ميلادي با دولت ايران صلح كرد. وي سه روز پيش از اين تاريخ (هشتم اوت) بر جاي تراژان امپراتور روم نشسته بود كه در حال جنگ با ايران درگذشته بود . برخلاف تراژان كه از طريق جنگ امپراتوري روم را حفظ مي کرد و وسعت مي داد، هادريان با مخالفان حكومت روميان سازش مي کرد و يا به راههاي ديگري جز جنگ متوسل مي شد . براي مثال : براي احتراز از جنگ با مخالفان سلطه روم بر انگلستان كه در شمال اين جزيره سكونت داشتند ديواري نظير ديوار چين ميان قسمت متصرفي روم و اراضي غيرمتصرفي كشيد. هادريان پس از امضاي قرارداد صلح با ايران و صرفنظر كردن از دعاوي تراژان، در 9 ژوئيه سال بعد (118 ميلادي) به رم بازگشت و از سناي امپراتوري درخواست راي اعتماد كرد و موفق شد. خسرو، شاه اشكاني ايران كه در 107 ميلادي از سوي مهستان (سناي ايران) به اين مقام انتخاب شده بود تا لحظه روي كارآمدن هادريان، بيشتر وقت خود را صرف جنگ با تراژان كرده بود.

نتيجه رفراندم براي انحلال مجلس

در اين روز (20 مرداد) در سال 1332 (11 اوت 1953) نتايج رفراندوم انحلال دوره 17 مجلس شوراي ملي اعلام شد و مردم راي به پيشنهاد انحلال داده بودند. رفراندوم در تهران روز 12 مرداد و در شهرستانها 19مرداد برگزار شده بود. ضمنا روز 20 مرداد دكتر مصدق شش ژنرال و سه سرهنگ را بازنشسته كرد كه براي پيشگيري از كودتاي 28 مرداد خيلي دير بود.

 

منبع : iranianshistoryonthisday

با تشكر از دكتر نوشيروان كيهاني زاده

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰
آی‌پد2 تا اوایل اسفند به بازار می‌آید


دانش > فناوری اطلاعات  - اپل که با رایانه لوحی خود، آی‌پد موج جدیدی در کاربران ابزارهای الکترونیکی همراه به راه انداخته، امیدوار است تا اسفند امسال بتواند نسخه جدید تب‌لت خود را با نام آی‌پد2 به بازار عرضه کند.

ابوالفضل کریمی: نسخه بعدی آی‌پد قرار است تا انتهای ماه فوریه سال بعد / اوایل اسفند سال جاری عرضه شود.

سازندگان تجهیزات تایوانی اعلام کردند فاکس‌کان که یک سازندگان اصلی آی‌فون‌ها و آی‌پدهاست، آماده عرضه 400 تا 600هزار دستگاه از آی‌پد تا صد روز آینده است.

به گزارش سی.نت، اپل در ابتدا قرار بود میزان تولید انبوه آی‌پد2 را در ماه ژانویه / دی دو برابر کند، اما گویا این شرکت به دلیل آن‌که هنوز نرم‌افزارهای این وسیله در حال آزمایش هستند، برنامه خود را به تعویق انداخته است.

آی‌پد2 به احتمال بسیار زیاد در اولین فصل سال 2011 عرضه خواهد شد و دارای یک دوربین در جلوی خود خواهد بود. تعدادی از تحلیل‌گران معتقدند کوالکام تراشه‌های این گوشی را فراهم خواهد کرد و به این ترتیب آی‌پد2 خواهد توانست از هر دو شبکه GSM و CDMA پشتیبانی کند.

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰

مسوولان بخش تفریحات و سرگرمی سونی تایید کردند از زمان عرضه‌ی پنجمین قسمت از سری بازی‌های گرن‌توریزمو تا کنون بیش از 5.5 میلیون نسخه از این بازی در اختیار فروشندگان بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی قرار گرفته است. هم‌چنین در گزارش سونی تصریح شده فروش کل سری بازی‌های گرن‌توریزمو از مرز 60 میلیون نسخه گذشته است.

قسمت پنجم از سری بازی‌های گرن‌توریزمو در روز بیست‌وششم نوامبر سال جاری میلادی بطور انحصاری در اختیار بازی‌کننده‌های کنسول پلی‌استیشن3 قرار گرفت. لازم به ذکر است با توجه به این‌که این بازی بارها با تاخیر مواجه شده است، یکی از مورد انتظارترین عناوین نسل حاضر بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی بشمار می‌رود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده بیشترین سهم از عرضه‌ی گرن‌توریزمو5 به منطقه‌ی اروپا مربوط می‌شود. این منطقه با در اختیار داشتن 3.5 میلیون نسخه از بازی گرن‌توریزمو5 در صدر جدول قرار دارد و پس از آن منطقه‌ی آمریکا شمالی با 1.2 میلیون نسخه، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است و در انتها کشور ژاپن با 550 هزار نسخه در جایگاه سوم قرار گرفته است.
هم‌چنین بر اساس اطلاعات ارایه شده توسط NPD گرن‌توریزمو5 طی ماه گذشته‌ی میلادی در جایگاه هشتم جدول فروش بازی‌های ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است.

در ادامه‌ می‌توانید آمار دقیق تعداد عرضه شده از قسمت‌های مختلف سری بازی‌های گرن‌توریزمو را مطالعه نمایید:
- گرن‌توریزمو: 10.98 میلیون نسخه
- گرن‌توریزمو2: 9.34 میلیون نسخه
- گرن‌توریزمو3: 14.80 میلیون نسخه
- گرن‌توریزمو کانسپن 2001: 1.50 میلیون نسخه
- گرن‌توریزمو4 پیش‌درامد: 1.34 میلیون نسخه
- گرن‌توریزمو4: 10.86 میلیون نسخه
- گرن‌توریزمو5 پیش‌درامد: 5.03 میلیون نسخه
- گرن‌توریزمو پی‌اس‌پی: 2.24 میلیون نسخه
- گرن‌توریزمو5: 5.52 میلیون نسخه

- Gran Turismo 5
 سازنده: Polyphony Digital
 ناشر: Sony Computer Entertainment
 سبک: شبیه‌ساز رانندگی
 پلت‌فرم: انحصاری PS3
 تاریخ انتشار: منتشر شد

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰
مسئول برگزاری مراسم VGA، آقای Geoff Keighley، در توییتر خود اعلام کرد که تریلر Uncharted 3 در این مراسم، CG نخواهد بود.

هنگامیکه از او در این مورد سوال شد، وی پاسخ داد:
من فکر میکنم که شما به شکل خوش آیندی از چیزی که نشان می دهیم، سورپرایز خواهید شد. که یقیناً CG نخواهد بود.

وی همچنین در مورد این تریلر گفت: "فک ها به زمین خواهند چسبید" !
آقای Geoff Keighley اعلام کرد که گرافیک فنی این بازی بسیار بالاتر از شماره ی دوم است.

هنگامیکه تریلر Uncharted 2: Among Thieves هم برای اولین بار در VGA دو سال پیش به نمایش گذاشته شد، Naughty Dog اعلام کرده بود که این تریلر تماماً real-time بود.

Uncharted 3: Drake’s Deception چند روز پیش بطور رسمی معرفی شد و قرار است که اواخر سال آینده برای PS3 عرضه شود. اولین دموی عمومی این بازی هم دوشنبه به نمایش گذاشته خواهد شد.
معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰

با این که مدت زمان زیادی از رونمایی و عرضه‌ی حسگر حرکتی کینکت توسط بخش تفریحات و سرگرمی مایکروسافت نمی‌گذرد، حاشیه‌های آن فراوان بوده و گویا ‌پایانی ندارند. هکرها و برنامه‌نویس‌ها تا جایی که امکان داشته باشد با آن سروکله زدند و حالا در دانشگاهی در مونیخ آلمان، تیمی به کینکت یاد داده‌ است که چگونه رانندگی کند!
میشاییل شوویتزر و میشاییل هیملسباخ، از دانشگاه باندسوه مونیخ آلمان، با بکارگیری نرم‌افزاری از DARPA، در کارگاهشان بر روی یک کینکت کار کردند تا توانستند آن را به دستگاهی همانند یک کنترل از راه دور برای هدایت خودروهای مجازی تبدیل کنند.پیش از عرضه‌ی کینکت، مسوولان مایکروسافت بارها اذعان کرده بودند این محصول می‌تواند دروازه‌های بدیع و جالبی را در برابر همگان بگشاید و تجربه‌ای تازه، نه تنها در صنعت بازی‌های رایانه‌ای، بلکه در جهان دیجیتال بهمراه داشته باشد.

هرچند که این مورد از خبرها، به عنوان حاشیه‌های یک کالا شناخته می‌شوند، اما در واقع پتانسیل بالای کاربرد کینکت را در همه‌ی زمینه‌ها نشان می‌دهند. پیش از این نیز از حسگر حرکتی کینکت برای مرور صفحات وب استفاده شده بود.

- Kinect
 سازنده: Microsoft نسل: نسل هفتم بازی‌های رایانه‌ای
 پلت‌فرم: Xbox360
 تاریخ عرضه: عرضه شد
معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰

مسوولان شرکت یوبی‌سافت با انتشار لیستی، تاریخ انتشار عناوینی که برای سال 2011 میلادی برنامه‌ریزی شده‌اند را رسما تایید کردند. با نگاهی به لیست این عناوین خواهید دید یوبی‌سافت در ژانرهای مختلف از جمله رانندگی، ریتمیک، تیراندازی و ... حداقل یک عنوان برای انتشار در سال 2011 میلادی در آستین دارد. البته برخی از این عناوین هنوز تاریخ دقیق عرضه‌ی خود را نشناخته‌اند که بزودی در جریان همایش‌ها و گردهمایی‌ها مختلف از آن‌ها مطلع خواهیم شد:

- Dance Juniors برای نینتندو Wii‌/ دوم آوریل 2011 میلادی (13 فروردین 1390)
- فرقه‌اساسین: انجمن برادری نسخه‌ی رایانه‌های شخصی/ سه‌ماهه‌ی نخست سال 2011 میلادی
- Child of Eden برای ایکس‌باکس360 و پلی‌استیشن3/ سه‌ماهه‌ی نخست سال 2011 میلادی
- Might & Magic: Heroes VI/ 2011 میلادی
- Michael Jackson: The Experience برای ایکس‌باکس360 و پلی‌استیشن3/ 2011 میلادی
- اسپلینترسل کانویکشن نسخه‌ی مک/ 2011 میلادی
- درایور: سانفرانسیسکو برای رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس360، پلی‌استیشن3 و Wii/ سال مالی 12-2011
- گوست‌ریکان: سربازان آینده برای ایکس‌باکس360 و پلی‌استیشن3/ سال مالی 12-2011

هم‌چنین مسوولان یوبی‌سافت تایید کردند نسخه‌ی آی‌پد بازی فرقه‌اساسین: تاریخچه الطائر از همین امروز از طریق فروشگاه‌های اپل در اختیار بازی‌کننده‌ها قرار گرفته است و علاقمندان می‌توانند این محصول را با قیمت 6 دلار تهیه نمایند.

- Driver: San Francisco سازنده: Reflections Interactive
 ناشر: Ubisoft
 سبک: اکشن اتومبیل‌انی
 پلت‌فرم: PC - Xbox360 - PS3 - Wii
 تاریخ انتشار: سال مالی 12-2011

- SplinterCell: Conviction سازنده: UbiSoft Montreal ناشر: UbiSoft
 سبک: اکشن سوم‌شخص مخفی‌کاری
 پلت‌فرم: PC - Xbox360 - Mac
 تاریخ انتشار: 2011 میلادی

Ghost Recon: Future Soldier
 سازنده: UbiSoft Studios
 ناشر: UbiSoft
 سبک: اکشن تیراندازی
 پلت‌فرم: PC - Xbox360 - PS3 - Wii - HandHeld
 تاریخ انتشار: سال مالی 12-2011

- Assassin’s Creed: Brotherhood
 سازنده: UbiSoft Montreal ناشر: UbiSoft
 سبک: اکشن سوم‌شخص
 پلت‌فرم: PC - Xbox360 - PS3 - PSP
 تاریخ انتشار: سه‌ماهه‌ی نخست 2011 میلادی


معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰
فروش یک بازي جديد دنيا

NFS UnderCover


nfs undercover psp

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰
مقایسه دو کنسول پی اس 3 و ایکس باکس 360

سلام دوستان عزیزم اینجا میخوام براتون یه مقاله در رابطه با مقایسه دو کنسول پی اس 3 و ایکس باکس 360 رو بزارم
مقایسه خودمو با بازی ها شروع میکنم اینا لیست بازی های درست و حسابی کنسول ها به نظر من هستن و در ضمن بازی های مشترک با پی سی و مشترک بین دو کنسول هم ذکر شده البته این بازی ها به نظر من پهترین بازیهاست و ممکنه که نظر من با شما فرق کنه اما اینها بازی های اصلی هستند. 
:X360

Fable-2
mass effect
Halo-3
halo Wars
Gears Of War-2
Too Human
Lost Odyssey
SC5
Tenchu Z

X360 & PC:

Alan Wake
Kane & Lynch: Dead Men
Two Worlds
BioShock
Shadowrun

PS3

Lair
MGS4
Getaway 3
Monster kingdom
Warhawk
Gran Turismo 5
FF-13
Afrika
Ratcher & clank
Teken-6
CodedArms Assault
Write Night nine
Eight Days
Heavenly Sword
Kill Zone-2
God Of War-3
Ninja Gaiden Sigma
Next Gen J&D
Soccer pro
( اسم کاملش یادم نیست شرمنده ) 

X360 & PS3:

Grand Theft Auto IV
resident evil 5
silent hill 5
Army of Two
Virtua Fighter 5
The Darkness
Burnout 5
Fatal Inertia
Dark Sector
Golden Axe
Indiana Jones

X360 & PS3 & PC:
Devil May Cry 4
Assassins Creed
Alone in the Dark 
Brothers in Arms: Hell's Highway
Stranglehold
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Pirates of the Carribean: At World's End

من اینجا راجع به برتری یه بازی برابر بازی دیگه هیچ حرفی نمیزنم چون این کار از پایه غلط هست اما باید اینجا به یه نکته اشاره کنم که باید قبول کرد که عنوان های اختصاصی 360 بیشتر هست نگید نیست چون 360 حدود 48 عنوان اختصاصی داره که شاید همش به درد بخور نباشن اما تعداد زیادیش خوب هستن پس تا اینجا شرکت سونی ضعیف عمل کرده و اگه شما میگید که باید صبر کرد من هم در عوض میگم سونی هیچ وقت در راضی کردن شرکت ها برای دادن بازی اختصاصی موفق نبوده به جز چند بازی خاص که اونها رو تا حالا اختصاصی حفظ کرده و باید گفت که توی این قسمت سونی هرچه قدر هم پول خرج کنه به پای ماکرو نمیرسه 
خوب حالا میرسیم به بخش بازی های مشترک 
تا اینجا که همه شاهد بودن که 360 در چند بازی مثل اسپلینترسل قوی تر بوده البته پی اس 3 هم در ابلیوین برتری داشته که میشه گفت برتری در لودینگ بود همون هم به خاطر پردازنده ی سل بودش حالا باید منتظر بازی مشترک اینده باشیم تا ببینیم که وضع چطور خواهد بود تا اون موقع هم صد در صد سازنده های بازی با سیستم پی اس 3 اشنا شدند. 
اما اگه بازی ها اومدن لطفا بازی هایی رو در نظر بگیرین که با هم برای دو کنسول ریلیز بشن نه مثلا یه بازی امسال برای 360 بیاد بعد ساله دیگه نسخه پی اس 3 وارد بازار بشه و شما بگید که پی اس 3 برتره این جوری نه فقط بازی هایی که با هم ریلیز بشن میتونن برتری یه کنسول رو در زمینه بازی های مشترک نشون بدن .
سخت افزار 

دیگه این بر همه واضح هست که پردازنه ی سل از پردازنده 360 برتره ولی در زمینه گرافیک 360 برتره که این برتری خیلی محسوس نیست ولی برتری سل محسوس هست 
در این زمینه باید به برتری پی اس 3 در داشتن بلوری نیز اشاره کرد که البته این برتری فعلا به درد ما ایرانی ها نمیخوره چون نه فیلم داریم روی بلوری و نه دیسک خام و نه رایترش ارزونه 
اما یه چیزی که یادم رفت اچ دی ام ای هست که پی اس 3 ورژن 1.3 هست و در الیت 1.2 پس اینم یه برتری دیگه در زمینه سخت افزار برای پی اس 3
در مورد سایر لوازم جانبی کنسول ها چیزی نمیگم چون سلیقه ای مثلا به سلیقه من دسته 360 خیلی بهتره و خوش دست تره تازه ویبره ی خیلی باحالی هم داره اما شاید یکی دیگه بگه دسته پی اس 3 بهتره که موشن سنسینگ داره و اون برتره پس می بینید که سلیقه ای هست 

بازی انلاین
فکر کنم همتون میدونید که ایکس باکس لایو سرتر از محیط انلاین پی اس 3 هست پس روش بحثی نمیکنم 

قیمت کنسول ها : 
قیمت الیت بدون اچ دی دی وی دی رام : $ 479 
قیمت پی اس 3 : $ 599 
میبینید که 360 در حدود 120 دلار ارزون تره 

در مورد استفاده های مولتی مدیا هم تقریبا برابر هستند مثلا 360 avi ساپورت میکنه که پی اس 3 نمیکنه یا 
بر عکس پی اس 3 ی سری فرمت صوتی و تصویری رو ساپورت میکنه که 360 ساپورت نمیکنه یا اینکه 
مثلا میشه روی هارد پی اس 3 عکس ریخت و نگاه کرد که با 360 نمیشه ( البته اینم بگم که روی 360 هم میشه عکس ریخت و به عنوان والپیپر ازش استفاده کرد ) 

اگه بلوری رو در نظر نگیریم ( گفتم که بلوری فعلا به درد ما نمیخوره اما اچ دی وی دی رام ممکنه در اینده نزدیک توی ایران جا بیفته ) تقریبا برابر هستن اما کمی زور پی اس 3 در این زمینه می چربه 
اگر به اطلاعات بیشتر در زمینه مولتی مدیا نیاز داشتین اقای واکاشیزوما ( wakashizuma ) میتونن شما رو در این زمینه یاری کنند که اطلاعات بسیار کاملی دارند و یا میتونید از مقالشون استفاده کنید 

و یه نکته دیگه شاید که طرفدارای پی اس 3 بگن لایو دیگه یه برتری به حساب نمیاد چون با کنسول هک شده نمیشه وارد شد اما باید اینم در نظر داشت که تازه در این زمینه فعلا برابر هستن چون هم برای ورود به لایو باید بازی اریجینال داشته باشی و هم برای بازی با پی اس 3 به بازی اریجینال نیاز هست پس این دو مورد پای هم مساوی میشن ولی هنوز هم که مدت زیادی مونده تا پی اس 3 هک بشه و شاید هم تا موقعی که 360 هک بشه هکر ها راهی برای ورود به لایو پیدا کرده باشند 

نتیجه گیری نهایی : اگه شما براتون مهم هست که بازی های اختصاصی پی اس 3 رو حتما بازی کنید و در این زمینه عزم راسخی دارین پی اس 3 انتخاب شماست 
اما اگه شما طرفدار بازی های متنوع مخصوصا بازی های اکشن هستید و شرایط بازی انلاین رو هم دارین و هم بودجه کمتری دارین بهترین انتخاب شما 360 خواهد بود به دلیل محیط برتر انلاین و بازی های اکشن بهتر و قیمت ارزان تر 
و اینم اضافه کنم که در اخر برنده
در زمینه سخت افزار و مولتی مدیا پی اس 3 و در زمینه بازی و بازی انلاین و قیمت با ایکس باکس 360 هست
امیدوارم خسته نشده باشید 

ID In Bazi Center : Movahhed 
خدا نگهدار

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰


لئوناردو داوینچیلیلا دوانی-فرهنگخانه:پس از گذشت صد و سی سال از مرگ«لئوناردو داوینچی» دست نوشته هایی نایاب از او در میان اسناد «کتابخانه ملی پاریس»کشف شد.

به گزارش شبکه خبری یورونیوز: ، این اسناد بخشي از مجموعه اهدایی از یک گردآورنده ثروتمند بود که در سال ۱۸۷۲ به این کتابخانه اهدا شده بود.

به گفته کارشناسان کار خواندن این نوشته ناخوانا که روی یک تکه کاغذ نوشته شده بسیار سخت است و برای خوانش صحیح آن،باید بازتاب آن را در آینه خواند و این در صورتی است که بتوان از کدهایی که این نقاش ایتالیایی در نوشتن متون از آنها استفاده می کرده رمز گشایی کرد.

« آگنس مارستیو»کارشناس نسخ خطی و اسناد باستانی از کتابخانه شهر «نانت» که یکی از کارشناسانی است که درپروژه خواندن این سند فعالیت دارد در این باره گفت: به نظر می‌رسد این نوشته در قرن پانزدهم در ایتالیا نوشته شده و ممکن است به زبان دیگری باشد.

«لئوناردوداوینچی»ازبرجسته ترین  هنرمندان و دانشمندان ایتالیایی در  دوره رنسانس است که در رشته‌های نقاشی، ریاضی، معماری، موسیقی، کالبدشناسی، مهندسی، تندیسگری، و هندسه برجسته و منحصر به فرد بود.

مجموعه طرح ها،نوشته ها و نقاشی های او تاکنون کمک بسیاری به اختراع دستگاه های جدید وپش برد علم نوین کرده است.

 

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰

امروز NPD آمار فروش کنسول ها و بازی ها در ماه نوامبر را منتشر کرد که کنسول X360 , برای ششمین ماه پیاپی توانست بالاتر از کنسول Wii قرار گرفته و به عنوان پرفروش ترین کنسول ایالات متحده شناخته شود .از ابتدای سال 2010 تا به حال در تمامی ماه ها فروش بیشتری را نسبت به رقیب اصلی خود PS3 در ایالات متحده تجربه کرده است , در ماه نوامبر به لطف عرضه ی کینکت فروشی 1.37 میلیون واحدی را تجربه کرد ! در مقام دوم فروش , کنسول Wii قرار دارد که با فروش 1.27 میلیون واحدی خود توانسته بالاتر از PS3 قرار بگیرد . کنسول مایکروسافت نسبت به سال گذشته افزایش فروشی باور نکردنی را تجربه می کند . این کنسول با افزایش فروشی 42 درصدی بیشترین و سریع ترین رشد را در بین تمامی کنسول ها دارا است . همچنین بیش از 50 درصد گردش پولی که در ماه نوامبر در خرده فروشی ها صورت گرفته مربوط به کنسول X360 بوده است ! آمار فروش بازی ها نیز برتری بی چون و X360 در زمینه ی فروش نرم افزاری را نشان می دهد , به طوری که 4 عنوان پرفروش از 10 بازی پرقروش ماه نوامبر یا انحصاری های مایکروسافت هستند و یا مربوط به نسخه ی X360 یک بازی مالتی پلتفرم می باشند . این 4 بازی عبارتند از نسخه ی X360 عنوان Black OPS , نسخه ی X360 عنوان Brotherhood و عناوین انحصاری Halo Reach و Fable III ! همچنین نسخه ی X360 عنوان Black OPS در این ماه توانست لقب پرفروش ترین بازی ماه را از آن خود کند . کینکت که نگرانی های زیادی در رابطه با موفقیتش وجود داشت , در این ماه توانسته 8 درصد فروش کلی X360 را افزایش دهد که برای یک وسیله ی جانبی رقم قابل توجهی است . این وسیله ی جانبی در ماه اول عرضه ی خود توانست بازار لوازم جانبی کنسول ها را با رشد 69 درصدی مواجه کند ! مایکروسافت تا به حال بار ها به طور رسمی اعلام کرده است سال 2010 , موفقیت آمیز ترین سال در تاریخ برند ایکس باکس بوده است و آمار ها نیز حاکی از این موفقیت هستند . تنها کافی است به این آمار توجه کنید که کنسول مایکروسافت در ماه نوامبر نسبت به نوامبر سال گذشته 69 درصد افزایش فروش داشته است !

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰
دانش > فناوری  - گزارش تصویری امروز به معرفی 20 گوشی همراهی می‌پردازد که میزات تشعشع آنها از دیگر گوشی‌ها و هم‌چنین استانداردهای تعریف‌شده بیشتر است و استفاده از آن‌ها می‌تواند خطرساز باشد.

 

محبوبه عمیدی: 

هر وقت فهرست بلندبالایی از محصولات تازه یا فناوری‌های جدید ارائه می‌شود، اغلب تولیدکنندگان امیدوارند نامشان را در میان این محصولات ارائه‌شده پیدا کنند؛ اما مطمئنا این گروه 20تایی که به تلفن‌هایی با بالاترین میزان تشعشع الکترومغناطیس می‌پردازد و در آن نام‌هایی مانند اچ.تی.سی، سونی‌اریکسون و موتورولا به چشم می‌خورد، لیستی نیست که تولیدکنندگان علاقه‌ای به دیده‌شدن در آن داشته باشند.

 

هنگامی که با تلفن‌های همراه صحبت می‌کنیم، فرستنده‌ای صدا را به صورت یک موج سینوسی به رمز درمی‌آورد. این موج سینوسی به وسیله فرستنده به آنتن تلفن‌های همراه و فضای خارج ارسال خواهد شد. این امواج رادیویی از اشعه الکترومغناطیس تشکیل شده‌اند. 

به گزارش سی.نت، خطرات ناشی از قرار گرفتن در معرض میدان‌های مغناطیسی، مخصوصا برای کودکان اثبات شده و به همین دلیل کمیسیون ارتباطات فدرال یا FCC حداکثر SAR یا میزان جذب خاص هر تلفن همراه در ایالات متحده را 1.6 وات‌بر‌کیلوگرم اعلام کرده است. در اروپا این عدد 2 وات‌بر‌کیلوگرم و در کانادا نیز حداکثر 1.6 وات‌بر‌کیلوگرم تعریف شده است.

اعداد اعلام شده در این گزارش توسط اف.سی.سی و با اندازه‌گیری حداکثر تشعشع تلفن‌های همراه نزدیک گوش فرد اندازه‌گیری شده‌اند.

بیست گوشی همراه خطرناک

رتبه

مدل

SAR

20

BlackBerry Bold 9650

1.43

19

BlackBerry Tour 9630

1.43

18

Motorola Droid X

1.43

17

Motorola Stature i9

1.44

16

Motorola i576

1.45

15

Kyocera X-tc

1.45

14

Kyocera Wild Card M1000

1.46

13

LG Chocolate Touch

1.47

12

HTC Desire

1.48

11

Motorola Droid 2

1.49

10

Motorola Droid

1.49

9

Sanyo Vero

1.49

8

LG Rumor 2

1.51

7

ZTE Salute

1.52

6

Motorola Grasp

1.52

5

Motorola Defy

1.52

4

Motorola i335

1.53

3

Kyocera Jax S1300

1.55

2

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro

1.55

1

Sony Ericsson Satio (Idou)

1.56

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰
دانش  - دانشمندان آمریکایی پس از 6 سال تلاش توانستند بر اساس فسیل‌های کشف‌شده از دایناسوری 125 میلیون‌ساله، بدن او را بازسازی کنند و نشان دهند که این دایناسور، اسب-اژدهایی 4.5 متری و علف‌خوار بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نشنال‌جئوگرافی، این اسب - اژدهای عظیم‌الجثه با نام علمی Hippodraco scutodens دایناسور علف‌خواری است که در آغاز دوره کرتاسه در حدود 125 میلیون سال قبل زندگی می‌کرد.

این دایناسور جمجمه‌ای دراز و رو به پایین داشته و بنابراین سرش همانند سر اسب بوده؛ اما برخلاف اسب، دندان‌های این حیوان بسیار تیز و به شکل یک غلاف بلند بوده است.

بخش‌هایی از جمجمه و اسکلت "اسب- اژدها" در سال 2004 / 1383 در شرق ایالت یوتا کشف شد، و پس از 6 سال، اولین مطالعات کامل بر روی این جانور و نتایج بازسازی‌های رایانه‌ای بدن آن به تازگی منتشر شده است. دیرینه‌شناسان دانشگاه پنسیلوانیا در این بررسی‌ها موفق شدند درخت ژنتیکی دایناسورهای آمریکایی را دوباره طراحی کنند.

در این مطالعات، این دایناسور همراه دایناسور دیگری مربوط به همان دوره که در سال 2005 / 1384 و در فاصله کمی از محل کشف "اسب- اژدها" پیدا شده بود، مورد بررسی قرار گرفته‌اند. دایناسور دوم که Iguanacolossus fortis نام دارد، حدود 9 متر طول دارد درحالی که طول "اسب- اژدها" 4.5 متر است.

هر دو گونه مربوط به گروهی از دایناسورهای علف‌خوار هستند که در ابتدای دوره کرتاسه در سراسر دنیا زندگی می‌کردند و بیشترین جمعیت آن‌ها در آمریکای شمالی متمرکز شده بود.

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰
پشت‌پرده همکاری مایکروسافت و فیس‌بوک چیست؟


دانش > فناوری اطلاعات  - تاکنون نتایج جستجوهای اینترنتی منحصر به خود شما بود، اما موتورهای مطرح جستجو در تلاشند با اجتماعی‌تر کردن نتایج جستجو، نظرات دوستان و آشنایانتان را نیز در ارائه نتایج دخیل کنند.

ابوالفضل کریمی: مدت‌های طولانی جستجو فقط محدود به شما و خود شما می‌شد. اما اکنون دیگران هم می‌توانند روی نتایجی که شما به دنبال آن هستید، تاثیرگذار باشند.

به گزارش بی‌بی‌سی، زمانی که شما به سایت‌هایی مانند گوگل، بینگ، ASK و یا مانند آن سر می‌زنید؛ تنها چیزی که به حساب می‌آید شما و خود شما هستید. شما دو یا سه کلمه کلیدی را جستجو می‌کنید و نتایج جستجو بر اساس همان متنی که نوشته‌اید، برای شما نمایش داده می‌شود. در برخی موارد اضافه کردن نتایج جستجوهای گذشته شما می‌تواند یافته‌ها را اندکی ارتقا ببخشد، اما به طور کلی در جستجو تاکید اصلی بر روی هر شخص است.

اما این روند به طور کلی در حال تغییر است. هم سایت گوگل و هم بینگ در حال توسعه روش‌هایی هستند که طی آن، محتوای اجتماعی که شما در سایت‌ها قرار می‌دهید بتواند در نتایج جستجو تاثیرگذار باشد. محتوای اجتماعی روشی است که شما می‌توانید در دنیای آنلاین با دوستان، اعضای خانواده و دوستان مجازیتان در ارتباط باشید.

کی لو، مدیر سایت بینگ در مایکروسافت در این باره گفت: «اگر شما به مشتریان امروزه وب توجه کنید، متوجه می‌شوید تا کنون نتایج جستجو به شکلی بوده که گویا شما تنها شخصی هستید که در سیاره زمین زندگی می‌کنید. به همین دلیل است که معمولا نتایج جستجویی که یک شخص دریافت می‌کند با آن چیزی که او واقعا به دنبال آن است زمین تا آسمان تفاوت دارد. البته ممکن است یک جستجو فقط برای شما کاربرد داشته باشد و هیچ سودی برای دیگران به همراه نداشته باشد. برای مثال می‌توان به عبارت جستجوی " یک کفش ارزان‌قیمت" اشاره کرد که پاسخ منطقی و مناسب بستگی بسیاری به سطح درآمد شما دارد و به همین دلیل یک جستجوی کاملا شخصی است».

تام استاکی یکی از مدیران محصولات جستجوی گوگل در این باره گفت: «نکته مهم این است که محتوای دیجیتال می‌تواند نتایجی را که یک فرد با جستجو پیدا می‌کند، به طور قابل توجهی تغییر دهد. برای مثال اگر یکی از دوستان شما در مورد یک موضوع خاص در وبلاگش مطلبی قرار دهد، احتمال این که شما نسبت به آن علاقه‌مندی داشته باشید بیش‌تر از زمانی است که یک فرد غریبه این کار را انجام دهد. هرچه مردم بیشتر جستجو کنند، محتوای دیجیتال برای آن‌ها اهمیت بیش‌تری پیدا می‌کند. این محتوا در موبایل‌ها کاربرد بسیار مهم‌تری دارد. در بعضی از این محتواها موقعیت هر فرد و زمان ارسال مطالب را به سادگی می‌توان پیدا کرد».

به طور کل دانشمندان امیدوارند در آینده علاقه‌مندی‌های دوستان شما بتواند روی نتایج جستجو تاثیرگذار باشد.

یافتن دوستان
آقای لو در این باره گفت: «تاکنون سایت‌های جستجو در پیدا کردن جستجوگران یک مطلب خاص و شیوه آنها در انجام این کار مشکل داشتند. اما شبکه‌های اجتماعی اکنون همه چیز را تغییر داده‌اند. اکنون شما به سادگی با افرادی که می‌شناسید، ارتباط برقرار می‌کنید و نظرات و اطلاعات خاصی را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارید».

بر همین اساس، بینگ و فیس‌بوک قراردادی را امضا کرده‌اند تا بتوانند از ارتباط بین 500 میلیون نفر که از طریق این سایت با هم اطلاعات رد و بدل می‌کنند، استفاده کنند.

به این ترتیب محتوای اجتماعی یک شخص می‌تواند فیلتری شود تا اطلاعات موجود در وب را به شکل منطقی‌تری دسته‌بندی کند. به این ترتیب افراد متمایل می‌توانند به سایت‌هایی مانند بینگ اجازه دهند اطلاعاتی را که آن‌ها برای دوستانشان تولید می‌کند، روی نتایج جستجویی که آن‌ها می‌بینند تاثیرگذار باشد.

در این بین زمانی که شما تصمیم به خرید یک کتاب خاص یا رفتن به یک رستوران می‌گیرید و می‌خواهید از طریق جستجو به پاسخ خود برسید، نظرات و تاثیر دوستانتان اهمیت بسیار بیش‌تری پیدا می‌کند.

مردم برای تصمیم‌گیری معمولا به این موضوع توجه می‌کنند که چه چیزی از همه محبوبیت بیش‌تری دارد، علاوه بر آن توصیه کارشناسان و افراد مورد اعتماد نیز در این بین تاثیر زیادی دارد.

تاکنون ماشین‌های جستجو به شما کمک می‌کردند بتوانید محبوب‌ترین‌ها را پیدا کنید. اما در این بین نظرات دوستان و افراد مورد اعتمادتان چندان مورد توجه قرار نمی‌گرفت. اما می‌توان به بخشی از این اطلاعات با جستجو در محتوای اجتماعی که هر شخص در سایت‌های اجتماعی و سایت‌های دیگر به جا می‌گذارد، دست پیدا کرد.

علاوه بر سایت‌های اجتماعی، با ذخیره کردن فایل‌های خاص روی کامپیوترهای شخصی که کوکی نامیده می‌شود نیز می‌توان به این اطلاعات دسترسی پیدا کرد.

132/د

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰
دانش > نجوم  - این منظره زیبا چهارشنبه گذشته به هنگام طلوع آفتاب در هوای بسیار سرد استکهلم، پایتخت سوئد ثبت شده و خورشید کم‌ارتفاعی را نشان می‌دهد که توسط هاله 22 درجه و داغ‌های خورشیدی احاطه شده است.

وقتی هوا بسیار سرد شود، بخار آب به‌شکل بلورهای بلند شش‌وجهی و مدادی‌شکل یخ می‌زند. وقتی نور آفتاب (یا ماه) به این بلورهای یخی برخورد می‌کند، دچار بازتاب و تفرق می‌شود و درنتیجه در اطراف خورشید پدیده‌های رنگی جالبی را ایجاد می‌کند.

در اینجا، حلقه‌ای به قطر 22 درجه به دور خورشید می‌بینید که هاله خورشیدی نام دارد. اگر این حلقه را همانند صفحه ساعت درنظر بگیریم، دو زائده نورانی در موقعیت‌ها ساعت 3 و 9 دیده می‌شوند که داغ خورشیدی نامیده می‌شوند. در موقعیت ساعت 12 نیز پدیده نسبتا کم‌نورتری مشاهده می‌شود که کمان مماس بالایی نام دارد. برای تماشای پدیده کامل هاله خورشیدی، اینجا را کلیک کنید. همچنین برای مشاهده عکس بزرگ (800 کیلوبایتی) اینجا را کلیک کنید. 

د/د

ماموریت سری نخستین شاتل بدون سرنشین پنتاگون پایان یافت/ عکس

دانش > فناوری  - بازگشت اولین شاتل روباتیک و بی‌سرنشین ایالات متحده از مأموریت 7 ماهه برای نیروی هوایی آمریکا در مدار زمین به پایگاه هوایی وندنبرگ در کالیفرنیا نیز نتوانست رازهای این مأموریت سری را برملا کند.

محبوبه عمیدی: شاتل تمام‌خودکار X-37B متعلق به نیروی هوایی ایالات متحده که بیش از 220 روز در مدار زمین حضور داشت، به زمین بازگشت. ایکس-37بی که در پایگاه هوایی وندنبرگ در کالیفرنیا فرود آمد، اولین شاتل تمام‌خودکار آمریکایی است که تا مدار زمین پرواز کرده و به سلامت به پایگاه برمی‌گردد.

به گزارش نیوساینتیست، این فضاپیمای کوچک که تنها 9 متر طول دارد و یک‌چهارم اندازه شاتل‌های فضایی کنونی است، محفظه حمل باری دارد که شبیه به آنها طراحی‌شده و به اندازه یک کامیونت است. ایکس-37بی می‌تواند روی باند پرواز فرود بیاید و به همین دلیل استفاده از آن ساده‌تر است و به دفعات می‌تواند به فضا ارسال شود.

X-37B

تحلیلگران هوافضا احتمال می‌دهند از این شاتل کوچک برای حمل ماهواره‌های جاسوسی یا حسگرهای متعدد به فضا استفاده خواهد شد. با این حال اطلاعات اندک از خصوصیات فنی و قدرت ایکس-37بی باعث شده اولین مأموریت فضایی این شاتل در هاله‌ای از ابهام باقی بماند. بعضی از گروه‌ها احتمال خرابکاری در ماهواره‌های متعلق به سایر کشورها را توسط این نمونه تازه مطرح کرده‌اند.

شاتلاما گری پیتون، معاون نیروی هوایی ایالات متحده هر گونه استفاده تهاجمی از ایکس-37بی را رد کرده و می‌گوید: «این شاتل کوچک تنها یک نمونه پیشرفته از شاتل‌های فضایی است. ما در نیروی هوایی به انجام مأموریت‌هایی فضایی متعددی نیاز داریم و ایکس-37بی گزینه مناسبی برای انجام این مأموریت‌ها خواهد بود».

پیتون اولویت‌های این برنامه را تولید فضاپیماهایی با قابلیت استفاده مجدد و ارزان عنوان کرده است. او می‌گوید: «این شاتل‌های جدید می‌توانند 10 تا 15 روز پس از بازگشت به زمین آماده پرواز مجدد باشند».

هنوز زمان دقیقی برای پرواز مجدد ایکس-37بی مشخص نشده است اما مأموریت شاتل دوم از این گروه، نیمه اول سال 2011 میلادی/زمستان 1389 و بهار1390 آغاز خواهد شد.

172/د

معین خسروپناه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۰
دانش > فناوری  - سال 2010 سال تلاش بسیاری از خودروسازان شناخته‌شده برای تولید محصولاتی پاک‌تر، سبک‌تر و امن‌تر بود؛ طوری‌که در این سال بیش از 20 نمونه مفهومی تازه در نمایشگاه‌های گوناگون رونمایی شد.

 

کارشناسان، خودروهایی از آئودی، کادیلاک و جگوار را بهترین‌های رقابت بر سر فناوری‌های تازه، نوآوری و ارائه نمونه‌های مفهومی جالب‌توجه معرفی کردند.

اسلایدر

خرید شارژ

خرید فیلم

خرید سریال